SÜPER AMATÖR LİG

Herşey vardı ama Gol yoktu!!!

Mersin Süper Amatör Lig'in sekizinci haftasında Toroslar Belediyespor evinde puan kaybetti ve ilk iki için ağır bir darbe almış oldu.

Herşey vardı ama Gol yoktu!!!
TOROSLAR BELEDİYESPOR: 0
ANAMUR MUZSPOR: 0
 
Maçın hikayesine geçmeden önce söylemeliyim ki hakemleri çok beğendim. 
 
Hani Amatör maçlar ve Mersin İdman Yurdu hakkında yorumculuk yapmamdan dolayı Tv'den Avrupa futbolunu ve Türk futbolunu, Amatör bazda ise birçok maçı çıplak gözle izliyorum. Yani hayatımız neredeyse maç izlemekle geçiyor. 
 
Bundan dolayıdır ki, hakemler için yorum yapabilmek adına kuralları birçok kez irdeliyorum ve izlediğim maçlarda karşılaştırma yapabiliyorum. 
 
Ben bu maçta hakeme 10 üzerinden 8 veriyorum. 
Toroslar Belediyespor'dan kırmızı kart gören Yunus'un  kartı kesinlikle doğru. Penaltı pozisyonunda ise hakem yine doğru karar verdi ve yanlış değilsem Cumali'ydi ve doğru bir sarı kart gösterdi. Oyunu durdurduğu pozisyonlar da yada devam ettirdiği pozisyonlarda kesinlikle doğru kararlar verdi. Oyunculara otoriter yaklaşımı ise mükemmeldi. Şunu söylemeliyim ki bulunduğum açı çok iyiydi. 
 
Açıkçası kırmızı kart pozisyonunda kendisini engellemeye çalışan Toroslar oyuncularından bazılarına da sarı vermesi gerekirdi. 
 
Hakemler konusunda Son söz olarak, şuana kadar izlediğim Amatör maçlarda en iyi hakem yönetimi diyebilirim. 
 
Şimdi gelelim saha içine. 
 
İki takımda 4-2-3-1 dizilişi ile sahaya çıktı. 
 
Özellikle Toroslar kanadında hiçte hoşuma gitmeyen bir kadro tercihi ve dizilişi gördüm. Ve bu maçta Toroslar'ın gol atamayacağını daha ilk düdük ile birlikte gördüm. Üstüne bir de kırmızı kart çıkınca açıkçası işler onlar adına hiçte iyi gitmedi. 
 
Henüz Yenişehirspor, Meskispor ve İçelspor ile oynamayan bir takımın bu maçta veya böyle maçlarda özellikle kendi evinde puan kaybetme lüksü olamaz. 
 
Sol bekte izlediğimiz Metin İmece stoper, stoper de izlediğimiz Tayfun sağ bek, sağ bek izlediğimiz Yoldaş ön libero, sağ açıkta daha etkili olduğunu bildiğimiz ve sezon başında beridir ön libero oynatılan Haluk'un bu maçta Şeref'in yokluğunda 10 numarada oynaması ve ısrarla Golcü kimliği olan Ramazan Zengin'in sağ açık oynatılması zaten bu maçı daha en başından bitirmişti. Daha önce kazanılan maçların aksine daha sert takımlarla oynayacak olan Toroslar kanadının açıkçası bu maçlara hazır olmadığını görmüş olduk. 
 
Açık ve net söylüyorum. Bütün bu yorumlar beni bağlar. Yani şahsi görüşüm. Kesinlikle hocalarımıza saygısızlık olarak algılanmasın. Onlara da saygım sonsuz. Ama ben olsaydım böyle bir dizilişi ve oyuncu tercihini benimsemezdim. Her zaman derim. Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok. 
 
Maçın son 10 dakikası hariç sahada Toroslar adına hiçbirşey göremedik. Sağ da Ramazan solda Cumali ve ilerde yalnız kalan Söyler. Ve belkide nedenini anlamadığım  bir 10 numara oynatılan Haluk olayı. 
 
Hocada zaten kendisine saha içinde, sahada hiç olmadığını açık bir şekilde söyledi. Sağ açıkta %70-80 ile oynayan oyuncunun %30-35 ile oynadığı ön liberoya alıştırıldığı bir sezonda ondan 10 numaralı oyun beklemek ve neredeyse sonuna kadar sabretmek hemde memnun olmadığınızı belirtmenize rağmen. 
 
Kalede ise yanlış hatırlamıyorsam ilk kez Mustafa Uzkara ilk 11 başladı. Fazlada kendisine iş düşmedi açıkçası. 
 
Toroslar adına takdir edeceğim tek unsur rakibin buraya 1 puan için  gelmesi sebebiyle neredeyse hiç çıkmaması sonrasında son 10 dakika kazanmak için herşeyini ortaya koyması diyebiliriz. 
 
Eğer Ramazan sağ açık oynayacaksa bence Berat oynamalı. Bakınız oyuna girdi ve 10 dakikada net 4 pozisyon içinde yer aldı. Çünkü Berat bir kanat oyuncusu ve kaçırsa da nerde olacağını çok iyi biliyor. 
 
Herzaman diyorum, oyuncuları pozisyon bilgisine alıştıkları yerde oynatın. Hani ciddi bir olay olur mecbur kalırsınız o ayrıdır. 
 
Anamur Muz için açıkçası üzgünüm. Kaleci çok iyi. Ve 8 numaralı oyuncu klas bir oyuncu. Ama Anamur bugün bize bu ligde sadece olmak için oynadığını gösterdi. 
 
Rakibiniz uzun bir süre 10 kişi oynamış. Ve siz şampiyonluk istiyorsanız yani ilk iki içinde olmak istiyorsanız böyle bir fırsat varken elinizde bunu ilerde oynayarak değerlendirmeniz gerekir. Yoksa burdan mağlup olmakla 1 puan almak size birşey katmayacağı ortada. Keza bir şekilde kazanan MESKİ ve İÇEL varken hemde. 
 
Son beş dakika ve uzatmalarda üzerinize gelen Toroslar'ın boş kalan defansını 4-5 oyuncunuz  ile yakalıyorsunuz ama taraftar ağzıyla 20-25 metreden saçma sapan şut çekiyorsunuz. 
 
Anamur için son dakikada kaçan inanılmaz bir gol var ki girdiği tek pozisyondu. 
 
Açıkçası 0-0 biten bu maçın ardından Anamur ve Toroslar birbirine çelme takmış oldu. 
 
Başlıkta da dediğim gibi, 
HERŞEY VARDI AMA GOL YOKTU!!!