SÜPER AMATÖR LİG

İnanılmaz bir maç.

Mersin Süper Amatör Lig'in sekizinci haftasında Yenişehirspor ile Mersin Ormanspor arasında ki maç izleyenleri büyüledi. Yenişehirspor 2-0 'dan maçı çevirdi ve ilk iki yarışının içinde kaldı.

İnanılmaz bir maç.
YENİŞEHİRSPOR: 5
M.ORMANSPOR: 2
 
GOLLER;
Yenişehirspor/ Mesut Azak (3), Onur Duman, Emre Gür
Ormanspor/ Ersoy Uçan, Özhan Satık
 
Kırmızı Kartlar ;
Yenişehirspor/ Ömer Salman
Ormanspor/ Samet Tor, Özgür Şen
 
Mersin Süper Amatör Lig'de sekizinci haftasında futbol severler muhteşem bir maça tanıklık etti. Bu maçta Goller, kırmızı kartlar, çizgiden çıkarılan toplar ve kıran kırana bir mücadele vardı.
Yoğun yağmur altında oynanan müsabakanın 4. Dakikasında  Ersoy'un attığı gol ile Ormanspor 1-0 öne geçti. Golün ardından Yenişehir'in atakları arttığı sırada Ormanspor İbrahim ile kontra atak yakaladı ve  rakibi tarafından yere düşürüldü ve penaltı kazandı. Penaltıyı Özhan Satık gole çevirip takımını 2-0 öne geçirdi.
2-0 dan sonra Yenişehir ataklarını arttırdı. İlk  yarının son dakikalarında Yenişehirspor'lu Veli Tekin kaleciyle karşı karşıya kaldı,  fakat şutu direkten auta çıktı. İlk  yarı Ormanspor lehine 2-0 sonuçlandı. 
İkinci yarıya etkili başlayan Yenişehirspor Velinin ortasında  Mesut'la golü buldu. 2-1'den sonra ikinci gol arayışlarında bulunan Yenişehirspor yine bir kontra atak yedi fakat topu çizgiden Onur Duman çıkardı.
Pozisyonun dönüşünde Yenişehirli Ulaş atağa çıktığı sırada Ormanspor'dan Samet rakibini düşürdü ve ikinci sarı karttan kırmızı kart yiyerek oyun dışı kaldı.
Kullanılan uzun top sonrası Onur Duman'ın kafa vuruşuyla skor 2-2 oldu.
Durum 2-2 olduktan sonra Ormanspordan Özgür  ikinci sarı karttan kırmızı kart yiyerek oyun dışı kaldı ve Ormanspor sahada 9 kişi mücadele etmek zorunda kaldı. Ve ardı ardına kafa golleri atmaya devam eden Mesut durumu 4-2'ye getirdi.
4-2 den sonra maçın hakemi Alkan Altan Yenişehirspordan Ömer Salman'ı çift sarı karttan kırmızı kart vererek oyun dışı bıraktı. Maçın sonlarına doğru Yenişehir stoperi Emre Gür uzaktan kullandığı serbest vuruşu gole çevirdi ve maçın skorunu belirledi. 5-2
 
Maçın hakemi Alkan Altan ise verdiği kararlar ve kartlarla iki taraf içinde önemli hatalar yaparak maça adeta damga vurdu...