GÜNCEL

2017-2018 FUTBOL SEZONU HAKEM VE GÖZLEMCİLER SEZON AÇILIŞI YAPILDI

Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadyumunda yapılan program Kurban Kesimi,Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Abidin Arslan bir hoş geldiniz Konuşması yaptı ve şunları söyledi.

2017-2018 FUTBOL SEZONU HAKEM VE GÖZLEMCİLER SEZON AÇILIŞI YAPILDI

Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadyumunda yapılan program Kurban Kesimi,Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Abidin Arslan bir hoş geldiniz Konuşması yaptı ve şunları söyledi.

 

2017-2018  FUTBOL SEZONUNUN BAŞTA TÜRK HAKEMLİĞİ OLMAK ÜZERE ,SAHALARDA MÜCADELE EDECEK OLAN FUTBOLCULARA, TAKIMLARA, HAKEMLERE, GÖZLEMCİLERE VE SAHA KOMİSERİ ARKADAŞLARIMIZA, GÜVENLİK GÜÇELERİMİZE  KAZASIZ, BELASIZ, SAKATLIKLARDAN UZAK BİR SEZON DİLİYORUM.

 

              HAKEM ARKADAŞLARIMIZIN ÇALIŞMA ŞARTLARININ NE KADAR ZOR OLDUĞUNUN FARKINDAYIZ. İLİMİZDE YILDA YAKLAŞIK 4000 MÜSABAKANIN OYNANDIĞI BİR İLİN HAKEMLERİ VE GÖZLEMCİLERİYİZ. DOLAYISIYLA BU YÜKÜN ALTINDAN KALKABİLMEMİZ İÇİN GEREKEN BİLGİ VE DONANIMA SAHİP OLMALIYIZ.

 

        HAKEMLER, MAÇ ESNASINDA ANLIK DÜŞÜNÜP KARAR VERECEK VE BU KARARLA DA HERKESİ MEMNUN ETMESİ GEREKECEKTİR. BUNU YAPABİLMESİ İÇİN ÇOK RAHAT, AYNI ZAMANDA GÜVENİLİR BİR ORTAMDA ÇALIŞMASI GEREKİR. BU NOKTADA BİZLERE ÇOK ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR. ELEŞTİRİ ÇOK KOLAYDIR AMA ÖNEMLİ OLAN HAKEMLERİ MAÇA MOTİVE ETMEKTİR VE YAPMIŞ OLDUĞU HATALARI FAZLA ELEŞTİRİ YAPMADAN EKSİKLİKLER GİDERİLMELİDİR. BİZİM YAPMAMIZ GEREKEN HAKEMLERE DESTEK VERMEKTİR.

 

              BU VESİLEYLE GÖZLEMCİ, HAKEM VE SPOR CAMİASINA VE CEFAKÂR AİLELERİNE SAĞLIK MUTLULUK VE BAŞARILAR DİLER.2017-18 FUTBOL SEZONU TÜM SPOR CAMİASINA HAYIRLI UĞURLU OLMASINI DİLER SAYGI VE SEVGİLER SUNARIM diyerek konuşmasını noktaladı.

 

Saha Komiserleri Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Saha Komiserleri Derneği Başkanı Mustafa Öncelin Başbakan Binali Yıldırımın Bir Fıkrası ile başladığı Konuşmasının devamında Tüm Saha Komiseri, Gözlemci ve Hakem Arkadaşlara başarılar diliyorum dedi.

 

MHK Üyesi Kadir Tozlu ise yaptığı konuşmada Hakemliğin büyük sorumluluk isteyen bir görev olduğunu, hakemlerimizin Merkez Hakem kurulunun direktifleri dışında hiçbir kurum ve merciden emir ve direktif almaması gerektiğini söyledi. Mersindeki genç hakemlerimizin elime gelen maç puanları beni oldukça yüksek buda beni çok sevindiriyor. İsmini tek tek sayamayacağım bir çok arkadaşımın önümüzdeki yıllarda daha güzel yerlerde maç yöneteceğine inancım sonsuz. Hakemlerimize ve tüm camiamıza güzel bir sezon dilerken, Bu Camiaya emeği geçen ölen arkadaşlarımıza da Yüce Allahtan Rahmet diliyorum dedi.

 

TFFHGD Genel Merkez Yön. Kurul Üyesi 7.Bölge Sorumlusu Abdülkadir Güven ise hakemliğin zorluklarına dikkat çekerek, bu mesleğin sorumluluğu çok büyüktür dedi. Futbolumuzun sevilmesinde ve gelişmesinde hakemlerimizin rolü çok büyüktür. Türk hakemlerimiz artık Şampiyonlar liginde çok önemli maçları yönetmektedir. Sizlerinde bu mesleği yürütürken adaletten ve doğruluktan ayrılmadan en güzel yerlere gelmenizi temenni ediyorum diyerek sözlerini noktaladı

KAYNAK : DIRILIŞHABER. ORG