SÜPER AMATÖR LİG

Dev maçta kazanan Meskispor oldu

Süper Amatör Lig'de haftanın maçında Meskispor deplasmanda Toroslar Belediyespor'u Akın Taşkın'ın penaltı golüyle 1-0 yendi.

Dev maçta kazanan Meskispor oldu
TOROSLAR BELEDİYESPOR: 0
MESKİSPOR: 1
 
Süper Amatör Lig'in dev maçında kazanan Meskispor oldu. 
 
İlk yarıda Akın Taşkın'ın attığı penaltı golüyle Meskispor altın değerinde üç puan alırken, Toroslar evinde bu mağlubiyetle adeta yıkıldı. 
 
Aralarındaki son üç maçta iki beraberlik ve bir Toroslar galibiyeti olduğunu iki gün önce maç analizinde yazmıştım. 
 
Meskispor bu galibiyetle bu gidişatı da değiştirmiş oldu. 
 
Bu maçla birlikte ilk yarının  ilk iki takımıda kesinleşmiş oldu.
31 puanlı lider İçelspor ve 29 puanlı Meskispor ilk yarı biterken ilk ikiyi garantilemiş oldu. Şuan için Üçüncü sırada ve dördüncü sırada 20'şer puanla ve averajla iki takım var. Toroslar Belediyespor averajla üçüncü sırada. Yolspor ise dördüncü sırada. 
 
Maç öncesinde şahsım adına bu maçla ilgili bir analiz yazım olmuştu. Tekrardan yazmak istemiyorum. Açıkçası pekte yanılmadığımı görmüş olduk. Elbette bu verileri ortaya koyarken rastgele konuşmadık. Tüm oyuncuların yapısını ve takımların sistemini çok yakından tanıyoruz. Ayağa oynamayı seven ve bunu iyi yapan Meskispor karşısında gördük ki,  Toroslar Belediyespor açıkçası direkten dönen top dışında etkili olamadı. 
 
Meskispor adına ise ilk 15 dakika da iki topunun direkten döndüğünü hatırlatalım. 
 
Maçın skorunu tayin eden penaltı olayında ise şunu söylemek istiyorum. 
 
Öncelikle bu penaltı olmasaydı da bu şablonda Toroslar Belediyespor için hiçte kolay olamayacaktı bu maç. Zaten bunu penaltı olana kadar geçen sürede de gördük. 
 
Şimdi benim gördüğüm penaltı olayı şöyle. 
Bir bacak arası yapılıyor ve bacağının arasından geçen top neticesinde arkaya düşen bir Toroslar oyuncusu var. Şimdi bu düşme tamamen pozisyon gelişi bir olay. Yani oyuncu geriye doğru düşüyor ve düşerken kolunu saklama şansı yok. Ve top ele temas ediyor. Açıkçası bu penaltı bana göre ağır bir karar olmuş. Zaten dikkat edilirse devamında şut çekiliyor ve Penaltı düdüğü gelene kadar Meski oyuncuları itiraz etmiyor.
 
Burda hakemin penaltı  yorumu ağır olduğunu belirtmek istiyorum. Tabi dediğim gibi, o ana kadar İki topu direkten dönen bir Meskispor var. Ve şablonda ciddi sıkıntı vardı Toroslar'ın. Bu gol olmasaydı da gidişat iyi değildi. Ama bu futbol elbette. Hakem kendi görevini tam yapmalı. Futbolcu ve teknik adamda görevini zaten yapar. 
 
Her nekadar kötü oynarsanız oynayın, 0-0 ile 0-1 skoru bir olmaz. 
 
Ama hakemin yorumu da önemli. O elle oynama diye düşündü ve verdi penaltıyı. 
 
İşte Toroslar açısından ele alınması gereken buydu.
Yani B planı. 
 
Toroslar'ın  bu mağlubiyetle liderle arasında ki puan farkı 11'e çıktı. İkinci Meski ile de 9 oldu. 
 
Haftaya İçelspor deplasmanına gidecek olan Toroslar Belediyespor için o maç artık tamamen Rus ruletine dönecek. Yani ya kazanacak yada artık diğer sezonun çalışmasını başlatacak. 
 
Bir kurum takımı için daha ilk yarının bitmesiyle ligin bitmesi açıkçası üzücü bir durum olur. 
 
Meskispor'un gol makinası Akın Taşkın bu golüyle gol sayısını 17 yaptı ve yeniden liderliği eline aldı. İkinci sırada ise 16 golle İçelspor'dan Ebubekir Yardim bulunuyor. 
 
Kazanan takımı yani Meskispor'u tebrik ediyorum. Açıkçası bugün hakkettikleri bir galibiyet oldu. İçelspor ile amansız bir yarışta olan Meskispor puan farkının açılmasına da izin vermemiş oldu ve takibi sürdürdü. Üçüncü ile de puan farkını 9'a yükselterek adeta İçelspor ile başbaşa kaldı. 
 
NOT: MAÇI İNTERNETTEN İZLEDİĞİMİ BELİRTMEK İSTİYORUM. SADECE UZATMALAR DAHİL  SON 15 DAKİKASINI STAD'TAN İZLEDİM. O SAATLERDE  MERSİN İDMAN YURDU MAÇINDA OLDUĞUMU BELİRTMEK İSTİYORUM.