SÜPER AMATÖR LİG

İçelspor 'İN', Toroslar Belediyespor 'OUT'

Süper Amatör Lig'de haftanın en zevkli geçmesi beklenen maçında lider rahat kazandı

İçelspor 'İN', Toroslar Belediyespor 'OUT'
İÇELSPOR: 3
TOROSLAR BELEDİYESPOR: 1
 
Süper Amatör Lig'in 12.haftasında kıran kırana bir maç izledik. Lider İçelspor evinde Toroslar Belediyespor'u ağırladı ve sahadan 3-1 lik galibiyetle ayrıldı. 
 
Geçtiğimiz hafta Meskispor mağlubiyeti sonrasında moralleri bozuk olan Toroslar Belediyespor için bu maç adeta ligde var olma maçıydı. Yani Tamam mı, Devam mı? maçıydı diyebiliriz. Ayağı kırılan defans oyuncusu İsa'nın yokluğunda defans hattında  maça Sol açık oynayan Cumali ile başladı teknik ekip. 
 
Maça adeta tek kale başlayan İçelspor üst üste önce Ebubekir sonra Gülhan ile golleri bulunca maç başlarken adeta 2-0 la başlamış oldu. 
 
Özellikle orta alan ve defans hattının net hataları bu iki golde büyük etkisi oldu.
 
İlk yarıda erken öne geçmenin avantajını devre arasına kadar koruyan bir İçelspor vardı. 2-0 dan sonra Haluk ile Cumali yer değiştirdi ama bu çaba da etkisini fazla göstermedi. 
 
İkinci yarıda ise kaybedecek birşeyi olmayan Toroslar Belediyespor adeta gol için herşeyi yaptı. 35 yaşında ki Mehmet Söyler gerçekten üst düzey mücadelesi ile alkışı hakediyor. Net şekilde sakatlığının geçmediğini biliyoruz. Buna rağmen çabası takdir edilmeli. Mehmet Söyler'in ikinci yarıda attığı golle maç bir anda 2-1 oldu ve Toroslar adına ümitli dakikalar başladı derken İçelspor bizlere herzaman gösterdiği o özelliğini birkez daha gösterdi ve Gülhan'ın harika golüyle maçta 3-1 i yakaladı ve maçıda adeta o dakikada  bitirmiş oldu. 
 
İçelspor istediği zaman oynuyor,istediği zaman gol atıyor ve istediği zaman maçın gidişatını belirliyor. 
 
Takım oyununu sahaya yansıtan bir İçelspor varken rakiplerin işleri hiçte kolay değil. 
 
Skor 2-1 olduğunda Toroslar adına ikinci bir forvet oyuncuyu aradı gözlerimiz. Yani Ramazan Zengin'i. 
Maç boyunca ısınan forvet için oyuna girmesini bekledik ancak oyuna dahil edilmedi. 18'lik Uralcan oyuna dahil edildi ama oda güçlü rakibi karşısında birşey yapamadı. 
 
Ramazan Zengin ısınma sırasında oyuna girmek için yedek kulübesine geldiğinde bacağında ki sorundan olsa gerek bir  masaj uygulandı. Fakat sonrasında oyuna dahil edilmedi. Burda elbette oyuncu sağlığı ile ilgili bir sıkıntı olmuş gibi görünüyor. Toroslar adına talihsiz bir an diyelim. Çünkü Mehmet Söyler ile farkı bire indiren golün ardından Söyler'e partner olabilecek bir golcünün varlığı aslında daha tehditkar olurdu diyebiliriz.
Şeref'in adeta yokları oynadığı bu maçta sadece Söyler ve Cumali ile ve Defans hattında Haluk ile ayakta kalmaya çalışan Toroslar için bu maçtan alınan mağlubiyet normal gibi. 
Sezon başında takıma gelen Osman'ın  ise ilk kez görev aldığı bu maçta elinden gelenin en iyisini yaptığını söyleyelim. Futbolcu oynayarak kendine gelir diyelim. Bakalım bundan sonrası için neler olacak. 
 
Elbette Toroslar teknik heyeti kendi açıklarından haklı olabilirler. Çünkü bu takımı onlar kurmadı. Ama teknik heyetin görevi herzaman dediğim gibi bahane üretmek değil, çözüm üretmektir. 
 
Anamur Belediyespor'da teknik heyet değişikliği sonrasında alınan üst düzey galibiyetler buna en güzel örnek diyelim. Anamur Belediyespor için diğer iki Temsilcimize göre daha zayıf bir kadrosunun olduğunu da belirtelim. 
 
Toroslar bu mağlubiyetle ligde biranda Yolspor ve Erdemli Belediyespor'un gerisine düştü. Lider İçelspor ile puan farkı 14'e, ikinci Meskispor ile de 12'ye çıktı ve Toroslar Belediyespor için artık bu lig burda bitmiş oldu. 
 
Toroslar Belediyespor Haftaya içerde Kanalspor ile oynayacak. 
İÇELSPOR ise Yenişehirspor deplasmanına gidecek.