SÜPER AMATÖR LİG

Dev maç öncesinde şimdi de stad krizi çıktı

Mersin Süper Amatör Lig'de 14.haftanın dev maçında stad krizi yaşanıyor.

Dev maç öncesinde şimdi de stad krizi çıktı
Mersin Süper Amatör Lig'in devre arası olmasına rağmen sular bir türlü durulmuyor.
 
Hafta sonu ikinci yarının ilk maçında Meskispor,  İçelspor İle kendi evinde karşı karşıya gelecek.
Daha ikinci yarının ilk karşılaşması olmasına rağmen Neredeyse Şampiyonluğu belirleyecek olan maçta iki takımda avantaj peşinde. 
 
Buraya kadar herşey normal gibi. 
 
Fakat işler tamda böyle yürümüyor.
Önce İçelspor tarafından Mersin futbolunda çirkin işlerin olduğuna dair bazı iddialara yer verildi. 
 
Geçtiğimiz haftalarda ve son olarak 14 Aralık Perşembe günü İçel TV ekranlarında 'Futbol Panorama' programında bizlerinde bazı kıyamet alametleri olmuştu ve tüm spor severleri uyarmıştık. 
 
Acaba sular duruldu mu derken dev maç öncesinde bazı taraftarların tehdit edildiği iddiası ortalığı yeniden alevlendirdi. 
 
Ve şimdi gelelim esas soruna. 
 
Tevfik Sırrı Gür Stadı bakıma alındığı için 24 Aralık'ta oynanması gereken Meskispor - İçelspor maçı nerde oynanacak. 
 
İşte iki tarafı bu kezde stad sorunu karşı karşıya getirdi. 
 
Meskispor ev sahibi olduğunu belirterek maçın Tarsus İdman Yurdu'nun sahası olan Tarsus şehir Stadı'nda oynanmasını istiyor ve istemekle kalmıyor gerek Tarsus İdman Yurdu kulübüyle gerek Spor il müdürlüğüyle gerekli yazışmalar yapılıyor ve iki tarafında maçın Tarsus şehir Stadı'nda  oynanmasının bir sakıncası olmadığı yazılı olarak Meskispor kulübüne bildiriliyor. 
 
İşte tamda burda işler daha da çıkmaza giriyor. 
 
Çünkü İçelspor bu maçı ilçe'de oynamak istemiyor. Normalde bu maçın Tevfik Sırrı Gür Stadyumu'nun bakıma alınmasından dolayı ev sahibinin belirttiği ikinci sahada oynanması gerekiyor. Yada üçüncü sahada. 
 
Fakat İddialara göre Meskispor sezon başında ikinci bir sahayı federasyona belirtmediği için bu maçın yerinin  Federasyon Kurulu tarafından belirlenmesi gerektiği yönde iddialar var. 
 
Mersin'de ki spor severlerle konuştuğumuzda açıkçası bu maçın Merkezi bir sahada oynanması gerektiğini ve bu dev maçı tüm spor severlerin izlemesi gerektiği yönünde görüş birliği içinde olduklarını gördük. 
 
Tarsus şehir stadı Mersin merkeze ortalama kendi aracınızla yarım Saat'lik mesafede diyebiliriz. Fakat maçın 24 Aralık Pazar günü olmasından dolayı spor severler maçın Mersin Merkez sınırları içerisinde oynanmasını istiyor. 
 
Maçın yeri konusunda bugün öğle saatlerinde Mersin Askf binasında kurul tarafından bir açıklama yapılacağını belirtelim. 
 
Koray Aydın Stadı ve Mersin Şehir Stadı alternatifler içerisinde. Fakat Koray Aydın Stadı'nda Toroslar Belediyespor maçınında olduğunu hatırlatalım. Aynı sahada İki gün üst üste maç olma ihtimali de tartışılır elbette.. 
 
Mersin Şehir Stadı'nda ise ikinci ligde devre arası olduğu için herhangi bir sıkıntı olamayacaktır.. 
 
Bakalım maç hangi stad'ta oynanacak...