RÖPORTAJ

Askf Başkanı Mithat Ertaş cevap verdi...

Mersin'de hafta sonu oynanacak olan Amatör Lig'lerin iptali sonrası kamuoyunu meşgul eden 'iptal' konusuna Askf başkanı Mithat Ertaş Derneğimize konu ile ilgili özel açıklamalarda bulundu...

Askf Başkanı Mithat Ertaş cevap verdi...
Mersin Amatör Futbol Derneği ÖZEL HABERİ'DİR... 
 
Mersin ASKF tarafından açıklanan 'maçların iptali'  konusu Mersin gündemini oldukça meşgul etmiş durumda. 
 
ASKF'nin önce 6 Ocak Cumartesi günü tüm maçların iptal olduğunu ve 7 Ocak pazar günü ise Süper Amatör Lig maçları hariç şartlar elverişli olursa diğer maçların oynanacağını açıklamasının ardından birçok kesimden tepki almıştı. 
 
Peki bu iptallerin nedeni tam olarak neydi? 
 
ASKF Başkanı Mithat Ertaş ile bu konu ile ilgili  telefon görüşmesi yaptık.
Yapılan açıklama şöyle;
 
"Hafta içi yoğun yağmur sonrası ve meteorolojinin tahminleri doğrultusunda tertip komite kararı ile tesislerin sıkıntı yaşayabileceğinden dolayı cumartesi şehrimizde oynanacak tüm amatör maçları iptal etme kararı aldık. Ekabinde ise Pazar günü maçlarının şartlar el verişli olması durumunda Süper Amatör Lig maçları hariç oynanması kararını verdik. 
 
Süper Amatör Lig kararını alırken, şampiyonluğa oynayan ve düşme tehlikesi içinde olan takımların durumları düşünülerek, diğer haftalar için bu hafta oynanan ve oynanmayan maçlardan etkilenmemesi sebebiyle komple iptal ettik. 
 
Birinci Amatör Küme Büyükler Ligi için ise, yine cumartesi iptal olan maçlar sonrası pazar günü elverişli olduğu taktirde günün maçlarının oynanmasına karar verdik. 
 
U14 ve U16 liglerin salı günü play off kuraları çekileceği için şartlar elverişli olursa pazar günü programında olan maçlarının oynatılması kararını verdik. 
 
PAZAR günü listede yer alan Kadınlar 3.lig maçının kontrolü ise Futbol Federasyonu'nun elinde olduğu için bizim karar verme durumumuz olmadı. 
 
Daha önce elbette daha zor şartlarda maçlar oynandı. Oynanmasına oynandı ama sonrasında Türkiye gündemine kadar gitti bu olaylar. 
 
Bizler yetkili kişiler olarak elimizden geldiğince tüm takımların ve sporcuların ve elbette tesislerin durumlarını düşünmek zorundayız. Tamamını iptal etseydik bu kezde şartlar elverişli olsaydı bazı liglerin fikstürü sıkışma yaşayacaktı.
 
Kamuoyunun Bu tarz konularda kurumumuzdan istedikleri her saat bilgi almaya hakkı vardır. Ve kapımız tüm vatandaşlarımıza herzaman açıktır.. "