SPOR TOTO BAL LİGİ

Derbi'den kazanan çıkmadı...

Spor Toto BAL LİGİ 7.grupta temsilcilerimizden ikisinin Silifke'deki karşılaşması nefesleri kesti.

Derbi'den kazanan çıkmadı...
M.SİLİFKE BELEDİYESPOR: 1
ANAMUR BELEDİYESPOR: 1
 
Spor Toto BAL LİGİ 7.grupta temsilcilerimizden ikisinin Silifke'deki karşılaşması nefesleri kesti. 
 
Ligin ilk yarısında istediği sonuçları alamayan Silifke Belediyespor, ikinci yarının İlk maçında sonradan kendini toparlayan Anamur Belediyespor'u kendi evinde konuk etti. 
 
Karşılaşmaya Silifke Belediyespor daha istekli başlayan taraftı. Daha fazla gol şansı yakalayan Silifke ikinci yarıda alt yapısından çıkardığı 19 yaşındaki İbrahim Gök'ün golüyle 1-0 öne geçti. Sonrasında ise birçok gol pozisyonu üreten Silifke aradığı golü bulamadı ve Anamur Belediyespor dengeyi kurduğu dakikalarda Ersin Işık ile golü buldu. 1-1
 
Ligin ilk yarısında ilk altı maçta 4 galibiyet alan Silifke Belediyespor sonrasında çıktığı 8 maçta 4 mağlubiyet, 3 beraberlik, 1 galibiyet alarak adeta geçen seneyi mumla arar halde. 
 
Silifke Belediyespor 18 puanla 9.sırada yer alıyor ve Anamur'un 4, Mut İdman Yurdu'nun ise tam 8 puan gerisinde yer alıyor. 
 
Anamur Belediyespor ise ligin ilk yarısında fikstür dezavantajı sonrasında lige iyi bir başlangıç yapamamış olsada sonrasında fikstürü de iyi kullanarak elde ettiği puanlarla biranda Mut İdman Yurdu'nun ensesine yerleşmiş ve puan farkını 2'ye indirmişti. Bu beraberlik İle Mut İdman Yurdu ile puan farkıda 4 'yükselmiş oldu. 
 
Anamur'un Aldığı bu deplasman puanı aslında onlar açısından oldukça büyük önem taşıyor. İl bazında şuan 22 puanla ikinci sıradalar ve sezon sonu en azından yerini koruyup baraj maçı oynamak istiyor..
 
İki temsilcimizede bundan sonraki maçlar için başarılar diliyoruz.