MERSİN İDMAN YURDU

Hep Birlikte Tribüne...

Spor Toto İkinci Lig Kırmızı Grup'ta son günlerini yaşayan 92 yıllık mazimiz için birlik olma zamanı gelmedi mi daha!!!

Hep Birlikte Tribüne...
92 yıllık çınarımız Mersin İdman Yurdu'muz için bir türlü çıkış yolu bulunamıyor. 
Ya bizler çok sabırsız davranıyoruz ya da gerçekten bir çıkış yolu yok. 
 
Elbette çıkış olarak yeni bir takım, yeni bir isim olabilir ama 'çıkış yolu' derken bizler 92 yıllık mazi üzerinden söylüyoruz. 
 
Kapatmadan olmaz mı peki? 
 
Mersin İdman Yurdu başkanı sayın Hamit İzol bizim İçel TV ekranlarında yayınlanan 'Futbol Panorama' programına konuk olduğunda şöyle demişti;
 
"Borçlular konusunda Yerlilerde sıkıntı yok. Ödemeleri kabul ediyorlar.Ama yabancılar bir türlü yanaşmıyor ödeme planına. Paranın tamamını istiyorlar. Bu da demek oluyor ki borcun tamamı 50-55 milyon TL eder."
 
Evet 50-55 milyon TL belki çok büyük para. Ama bir futbol kulübü için, 92 yıllık tarih için çok olmamalı. Hele ki bugüne kadar eski başkanların harcadıkları bol keseden paraları hatırlayınca insan daha bir üzülüyor. 
 
Mersin Süper Amatör Lig ekiplerinden orta sıra takımı Yenişehirspor pilot takım olarak Mersin İdman Yurdu'muza dahil edildi. 
 
Mersin 2.Amatör küme takımlarından  Davultepespor ismini 'Mersin İdman Yurdu 1925'  olarak değiştirme talebinde bulunacağını açıkladı. 
 
Sonra değerli bir büyüğümüz olan Ahmet Turan Serttaş kendi hesabından bir paylaşım yaptı ve 
'Başarıya en yakın Amatör takımımız hangisi ise biran önce buna değinmek lazım. Bahsedilen daha alt lig takımlarla zaman kaybı olmasın, daha üstteki takımlardan profesyonel liglere en yakın bir Amatör takım ile bu iş çözülsün. Seneye BAL LİGİ'NDE kentimizi temsil eden üç takımdan birine tüm şehrin destek vermesi lazım. Diğer seçenekler sadece zaman kaybından öteye geçmeyecektir' diye bir görüş bildirdi. 
 
Aslında pekte haksız değil Ahmet abimiz. 
 
Başkan,  programda bir cümlesinde '5 milyon TL ile transfer tahtası açılıyor' dedi ve ekledi. 'Açılıyor ama -48 puana kadar ceza yolda. Bu cezalar geldiğinde transfer tahtasını açsak ne olur ki. Sadece borca borç katarız' dedi. Ve haklıydı. 
 
Yani neresinden tutarsanız tutun borçların kapatılması lazım.
Peki kapatacak güç var mı? 
 
2 milyonluk şehirde, Bakan'ından Vali'sine, Kaymakam'ından Belediye Başkanlarına ve elbette ileri gelen iş adamları ve önemli kuruluşlara kadar kimseden ses seda yok maalesef. 
 
Anlaşılan birilerinin yıllarca yaptığı hataları bu şanlı tarihi kapatarak ödetecekler! 
Yani o kocaman tarih yok olacak. 
 
Yok olmasına yok oluyoruz, ama işte bizim sevdamız da böyle birşey.
Hafta sonları Kimi kız arkadaşıyla plan yapar, kimi eşiyle, kimi çoluk çocuğu ile yapar. Bizimde sevdamız Mersin İdman Yurdu'muz işte. 
 
Şimdi 'yok oluyoruz' olayını bir kenara bırakalım. Son günlerini geçiren hasta misali, 92 yıllık sevdamızın son günlerinde yanında olalım. 
 
Haydi Mersin'li.
Al çoluk çocuğu, topla tüm mahalleliyi. Al yanına kız arkadaşını.
Hafta sonu Pazar günü saat 13.30'da şehir stadında Afjet Afyonspor maçımız var. 
Dolduralım o tribünleri. Dosta düşmana ölmediğimizi gösterelim. 
Hastamızın son isteklerini yerine getirelim. 
 
'Biz Mersin İdman Yurdu'yuz'  diyelim hep bir ağızdan. Avazımız çıktığı kadar bağıralım tribünlerde. 
 
Haydi hep birlikte diyelim şimdi;
 
"En karanlık gece bile sona erer ve güneş tekrar doğar" 
 
YAZAN: MEHMET UYSAL