MERSİN İDMAN YURDU

Başarılar diliyorum...

Mersin İdman Yurdu teknik direktörlüğüne getirilen Nasır Belci ve Levent Arıkdoğan bakalım tarihe isimlerini nasıl kazıyacaklar...

Başarılar diliyorum...
Mersin İdman Yurdu'muzun ihtiyacı olan tek şey kazanabildiğimiz kadar genci kazanmaktır. Kimse maç kazanmak yada puan alırmıyız diye hayal kurmasın.
 
Hayal kurmak güzeldir ama Halüsinasyon görmek doğru değil.
 
Peki bu takımın tek sorunu hoca olayı mı? 
 
Bu takımın tek sorunu elbette hoca olayıdır. Çünkü 20 yaş ortalamasına sahip bu takımın başka tutunacak dalı yok ve bu oyuncuların dilinden anlayacak ve onlara maçlarda birşeyler verebilecek bir hoca gerekiyor.  
 
Futbolcular oynayarak tecrübe kazanır ve oynayarak pozisyon bilgisi kazanır. Ama antrenmanlarda da çok iyi çalışmak ve bu pozisyon bilgisini iyi aktarmak lazım. 
 
Geçtiğimiz sezon devre arasında iyi bir Meskispor alan  NASIR BELCİ'nin 
suni çimdeki ilk hazırlık maçını izlemiştim. Ve o gün hocanın neden daha ilk gününde başarısız olacağının açıklamasını yapmıştım.
Ve bana birçok insan tepki göstermişti. 
Ama sezon sonu Meskispor küme düştü.
 
 
LEVENT ARIKDOĞAN'IN ise Meskispor ile adı geçince onunda neden olmayacağını açıklamaya çalıştım.
 
Ama Meskispor ile şuan Mersin İdman Yurdu arasında dağlar kadar fark var. Yani bir takım şampiyonluk için mücadele ederken, diğer tarafta gençleri kazanmanın yolu aranıyor. 
 
NASIR BELCİ ve LEVENT ARIKDOĞAN'IN gençleri kazanmanın yolunda Mersin İdman Yurdu için neler verebileceğini hep birlikte göreceğiz. 
 
Elbette iki hocanın tecrübesini kimse tartışamaz. Ama hedef takımlarda olmayacağı ortada. Bunu ben değil istatistik söylüyor. 
 
Zaten benim itirazım da üç hoca için bu yöndeydi. 
 
Şimdi LEVENT hoca ve NASIR hoca için herşey yeniden başlıyor. 
 
Şimdi saz onların elinde. Ya bu işi çok iyi yapacaklar isimlerini Mersin tarihine kazıyacaklar yada Mersin tarihinden tamamen kopacaklar. 
 
İki hocaya da destek verilmesi tarafındayım. Tecrübelerini gençlere aktarmak ve onlara istediklerini verebilmek adına tüm güçleriyle çalışacaklarına eminim. 
 
Bu zorlu süreçte iki hocamıza da  Başarılar diliyorum...