SÜPER AMATÖR LİG

Kıran Kırana Süper Amatör Lig

Mersin Süper Amatör Lig'de haftanın ardından..

Kıran Kırana Süper Amatör Lig
Mersin Süper Amatör Lig'de heyecan devam ediyor.
Cumartesi ve Pazar günü oynanan maçlarla heyecan tam gaz sürüyor. 
 
İşte oynanan maçların skorları ve detayları;
 
TOROSLAR BLD.SPOR: 4 ORMANSPOR: 1
Lig'e şampiyonluk parolasıyla çıkan Toroslar Belediyespor malesef istediği sonuçları alamayınca ligdeki heyecanını erkenden kaybetti. Kalan maçlarda prestij için sahaya çıkan takım artık geri sayımda. Ligde şuan 42 puanla üçüncü sıradalar. 
Ormanspor açısından ise artık tüm maçlar final niteliğinde. 15 puanla 11.sırada yer alıyorlar ama alttan özelikle Akdenizgücü ve Kanalspor takımları henüz pes etmiş değil. 
 
KUVAYİMİLLİYESPOR: 0 YOLSPOR: 0
Kuvayimilliyespor açısından oldukça önemli maçlar diyebiliriz. İki maçı eksik olan Kuvayimilliye İçerde oynayacağı maçlarda az hata yaparak ligde kalmayı hedefliyor. 
Yolspor ise düşüşte. Ligde ilk yarıda üst üste aldığı sonuçlar neticesinde 2.sıra hayali kurmaya başlayan Yolspor birden düşüşe geçti ve durduramıyor. Son 4 maçta sadece 1 kez kazandılar. 
 
KANALSPOR: 0 AKDENİZGÜCÜ: 0
Haftanın skoru  merakla beklenen maçında gol sesi çıkmadı. Kazanan kaybedeni daha da ateşe atabilirdi. Çıkan beraberlik sonrasında iki takımda birbirine zarar vermiş oldu. Çünkü üstteki takımlarda puan kaybetmeye devam ediyor. 
Kanalspor 11 puanda, Akdenizgücü 12 puanda. Ormanspor'ın 15, Kuvayimilliyespor'un 16 puanda olduğunu düşünürsek çok önemli iki puan kaybetmiş oldu iki takımda.. 
 
İÇELSPOR: 12 REŞADİYESPOR: 0
Lider İçelspor fırtınası dinmiyor. Çıktığı 20. maçında 19.galibiyetini alan takım adım adım Bal Ligi ne gidiyor. 
Golcüsü Ebubekir Yardım ise 34 gole ulaştı ve gol krallığında açık ara liderliğini sürdürüyor.. 
Reşadiye açısından ise lig nerdeyse bitmek üzere. Matematiksel olarak şansı devam eden takımın U17-U19 karmasıyla maçlara çıkması işlerinin hiçte kolay olmadığını gösteriyor. Gençlerle mücadele eden Reşadiye takımını şahsım adına tebrik ediyorum. 
 
MESKİSPOR: 2 AKDENİZ BLD.SPOR: 1
Meskispor Akdeniz karşısında adeta öldü öldü dirildi desek yeridir. İkinci yarıda Sercan Gök ile adeta hayat bulan Meskispor maçıda kazanmasını bildi. Alınan skor belki sıralama açısından çok önemli değil. Ama takımın kazanma alışkanlığı açısından önemli. Bu galibiyetle birlikte her nekadar liderlik için şansının az olmasına rağmen puan farkı 7.
 
YENİŞEHİRSPOR: 5 GÜLNAR BLD.SPOR: 1
Haftanın en zevkli geçmesi beklenen maçında Yenişehirspor evinde ikinci yarının en formda takımlarından Gülnar Bld.spor'u farklı geçmeyi başardı. 4 gol atan Veli Tekin gol krallığı yarışında da iddiasını sürdürdü. Toplamda ise 20 gole ulaştı. 
 
ANAMUR MUZSPOR-ERDEMLİ BLD.SPOR 
Anamur'da ki şehit haberinden sonra ileri bir tarihe ertelenen maçta iki takım da şehit cenazesine katılarak az da olsa acıya ortak oldular. 
 
Hafta içinde ise erteleme maçları oynanacak. 
İşte hafta içi erteleme maçları;
 
14 Şubat Çarşamba, Saat 14.00
Akdeniz Bld.spor-Gülnar Bld.spor 
Kuvayimilliyespor - Yenişehirspor 
Reşadiyespor - Ormanspor