SÜPER AMATÖR LİG

Herşey var, gol yok

Mersin Süper Amatör Lig'de Düşme potasında Sezonun en önemli maçlarından biri olan Akdenizgücü - Kuvayimilliye maçı 0-0 sona erdi

Herşey var, gol yok
Akdenizgücü: 0
Kuvayimilliyespor: 0
 
MÜTHİŞ MAÇ GOLSÜZ SONA ERDİ 
 
21.haftanın en önemli maçlarından birisi olan ve düşme potasını yakından ilgilendiren dev maçta gol sesi çıkmadı. 
 
Sezona çok kötü başlayan ve bir türlü istediği sonuçları alamayan Akdenizgücü evinde yine zor günler geçiren fakat kendisinden puan olarak üstte olan Kuvayimilliyespor'u evinde ağırladı. 
 
Yeni transferleri ve yeni teknik adamıyla bambaşka bir çehreye bürünen Akdenizgücü takımı izleyenlere güzel bir futbol izletsede aradığı golü bir türlü bulamadı. 
Yunus Emre hoca ise takıma farklı bir hava katmış bu net şekilde görüldü. 
 
Maça çok hızlı başlayan ev sahibi Akdenizgücü önce yeni transferi İsmail Kızılyer ile %100 bir gol pozisyonunu adeta cömertçe harcadı. İsmail boş kaleye golü atmak yerine zor olanı yaptı ve topu dışarı attı. 
 
İlk yarıda fazla gol pozisyonu üretemeyen iki takımda biraz kontrollü oynadı diyebiliriz. 
 
Ancak ikinci yarı tam manasıyla Rus ruletine döndü. Ve top adeta bir o kalede bir bu kalede hesabı inanılmaz pozisyonlar harcandı. 
 
Özellikle Akdenizgücü'nün yeni transferi İsmail Kızılyer ve Barış ikinci yarıda da net pozisyondan yararlanamadı. 
 
Barış ve Ercan' la kanatları oldukça etkili kullanan Akdenizgücü takımı orta alanda yeni transferi İsmail Temur'un oyun kuruculuğuda eklenince ve Yenişehirspor'dan transfer edilen Mesut Koyun ilede çok iyi işler çıkarttı diyebiliriz. 
Nazar Öncü ise defansta rakibine geçit vermedi.. 
 
Kuvayimilliyespor ise Akdenizgücü'nden transfer ettiği Sercan Alkış ile ilerde etkili olmaya çalıştı. Özellikle ofansif oyuncusu belkide gole en yakın isimlerden birisi olan Garip Geriş' in sol bekte başlaması Kuvayimilliyespor adına bu maçtan 1 puan hesabı net şekilde görüldü. 
Sol bekte oynamasına rağmen zaman zaman ileri hızlı çıkışları ile  dikkat çeken Garip izleyiciler tarafından oldukça beğenildi. 
 
Mehmet Bıldırcın ve defansta yılların tecrübesi Erhan Kaya ve tabiki kalede amatör ligin en iyi kalecilerinden Muhammed Kıran diğer iyi isimler diyebiliriz bu maç için. 
 
Özellikle kaleci Mami net pozisyonlarda gole izin vermeyerek alınan bir puanda büyük payı olduğunu söyleyelim. Erhan Kaya ise yaptığı kritik hamleler ile takımını ayakta tuttu. 
 
Zaman zaman oyuncular arasında ağız dalaşı olsada fiziki bir temas olmaması futbol adına güzel görüntülerinde oluşmasına sebebi oldu. Barış ve Faid önce burun buruna gelsede hakemin de yardımıyla iki futbolcu adeta fair play davranışla birbirine sarıldı. 
 
Kuvayimilliyespor adına Muhsin Hoca bu maçtan istediğini almış görünüyor. Takımını fazla çıkartmayan Muhsin Hoca bir pozisyonda duran top organizasyonunda Erhan'ın ileriye çıkmak istemesi üzerine oyuncusunu çıkartmadı ve sonrasında gelişen kontra atakta Erhan'ın yaptığı çok kritik hamle ile adeta rakibini bir golden etmiş oldu ve Muhsin Hoca burda açıkçası teknik adamlık dersi vermiş oldu. 
 
Yunus Emre hoca ise Akdenizgücü takımına yeni transferler ile adeta farklı bir hava getirmiş gibi görünüyor. Açıkçası bugün kazanmak için herşeyi yaptılar. Ama bir türlü o gol gelmeyince maçta 0-0 sona ermiş oldu. 
 
Maçta akıllarda kalan iki kritik pozisyon var. 
 
Maçın 5.dakikasında Akdenizgücü adına İsmail Kızılyer boş kaleye golü atamazken, ikinci yarıda Kuvayimilliye adıma Erhan Kaya kendi sahasında kaptığı topu öyle bir taşıdı ki, rakip sahaya girdi ve ceza sahasına girerken müthiş bir şut çekti ve top adeta direği yaladı ve avuta çıktı. Yaklaşık 35-40 metre topu taşıması ve şutla bitirmesi olağanüstü diyebiliriz. Gol olsaydı sezonun en güzel gollerinden birisi olabilirdi. 
 
Bu sonucun ardından Kuvayimilliye puanını 17 yaparken, Akdenizgücü ise puanını 14 yaptı ve düşme potasından çıkamadı. 
 
İki takımada kalan maçlarında başarılar diliyoruz..