SÜPER AMATÖR LİG

İçelspor'un gol makinesi Ebubekir Yardim

Mersin Süper Amatör Lig'de şampiyonluğu iki maç kala garantileyen İçelspor'un 43 gollü forveti Ebubekir Yardim ile röportaj gerçekleştirdik..

İçelspor'un gol makinesi Ebubekir Yardim
Ebubekir Yardim. 
Şampiyon İçelspor'un gol makinesi o. Bitime 2 hafta kala tam 43 gol attı. Ve kralllıkta en yakın rakiplerini nerdeyse ikiye katladı. 
Yani Mersin Süper Amatör Lig'i adeta kasıp kavurdu desek yeridir.. Attığı goller ve saha içindeki saygısı onun nekadar büyük bir futbolcu olduğunu gösteriyor. 
 
Peki Ebubekir nerden geldi? Ve nasıl bir insan? 
İşte huzurlarınızda Ebubekir Yardim.. 
 
1994 Malatya doğumlu olan Ebubekir 6 kardeşten en küçüğü. Abilerinden bir tanesi zamanında kalecilik yapmış. Onun dışında futbolla ilgilenen olmamış. 
 
Futbol'a 2011 yılında Malatya Orduzuspor kulübünde amatör olarak başlamış.
Sonrasında Malatya Telekomspor, Malatya Demirspor takımlarında amatör ligde oynamış. Demirspor’u Bal Ligi baraj maçına taşımışlar ama elenmişler. O dönemde 29 gol atarak gol krallığı yaşamış. 
 
Daha sonra ise Malatya İnönü Üniversitesi spor kulübünde 2 yıl oynamış. Takımı Bal ligine çıkardıktan sonra 1 sene de Bal'da oynamış. 
Malatya İnönü Üniversitesi spor kulübünde ilk yılında 22 golle gol krallığı yaşamış. İkinci senesinde ise Bal Ligi'nde 16 golle gol kralı olmuş. 
 
Ve son durak İçelspor olmuş. Sezon başında İçelspor'a transferinde ise şuan takım kaptanı Vedat Çoban'ın payı büyük. 
 
İnönü Üniversitesi'nde oynarken ortak arkadaşları olan Engin Bilici sayesinde Ebubekir ile Vedat'ın  tanışması gerçekleşiyor... 
 
Ebubekir, Malatya İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunu. Geçen yıl mezun olmuş. 
İşte Ebubekir'in kaderinin değiştiği yer tamda burası. Ebubekir mezun olunca futbolu bırakma kararı alıyor. Lisans mezunu olarak Polislik sınavına giriyor. Ve kazanıyor. Fakat Vedat Çoban onun futbolculuğunu okadar çok benimsemiş ki. Ailesiyle konuşuyorlar. Ve ailesine maddi manevi garanti verince Ebubekir futbola yeniden dönüyor. 
 
Ve Ebubekir Yardim İçelspor'a transfer oluyor. 
 
Sezona iki maç kala şuana kadar attığı 43 golle taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan genç futbolcu artık İçelspor ile daha üst liglerde oynamanın planlarını yapıyor. Kendisine şimdiden çeşitli teklifler olmasına rağmen o, birlikte var olacağız dediği Vedat kaptanı yalnız bırakmaya niyetli değil. 
 
Ebubekir Yardim Mersin'de şimdiden gönüllerde taht kurmuş biri. Malatya'dan Mersin'e uzanan bir yolculukta Ebubekir'in ismini sanırım sıkça duyacağız.. 
 
Yolunda bahtında açık olsun kardeşim.. 
 
RÖPORTAJ: MEHMET UYSAL 
YAZAN: MEHMET UYSAL