SÜPER AMATÖR LİG

Şampiyon İçelspor yemekte buluştu, Metin Saltık gündeme dair konuştu...

Mersin Süper Amatör Ligde şampiyon olan İçelspor şampiyonluk yemeğinde basın ve medya ile buluştu..

Şampiyon İçelspor yemekte buluştu, Metin Saltık gündeme dair konuştu...
2017/18 Mersin Süper Amatör Lig'de oynadığı 25 maçta 24 galibiyet, 1 beraberlik alarak şampiyonluğunu ilan eden İçelspor, ligin son haftasında 24 Mart Cumartesi günü evinde Yenişehirspor ile son maçına çıkacak.


Önümüzdeki sezon şehrimizi Spor Toto Bal Ligi'nde temsil edecek olan İçelspor dün akşam İskele Marina Restaurant'ta tüm futbolcu, yönetim ve basın/medya ile akşam yemeğinde buluştu. 


İçelspor başkanı Metin Saltık yemekten sonra gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 
 
 
Öncelikle tüm sporculara ve teknik heyete şampiyonluk için teşekkür eden Metin Saltık, önümüzdeki sezon içinde, mevcut kadromuza takviyeler yapıp kesinlikle şampiyonluğa oynayan ve bunu başaracak bir ekip oluşturup yollarına devam edeceklerini belirtti.


"Kaybedecek bir yılımız daha yok" açıklamasını yapan İçelspor başkanı, "Biz seneyede Bal Liginde şampiyon olacağız. Bizim herhangi bir başka planımız yok. Tek planımız var o da şampiyon olup üçüncü lige çıkmak olacak" 


İçelspor'un Süper Amatör Lig'de  45 golle gol kralı olan oyuncusu Ebubekir Yardım içinde konuşan Metin Saltık, 

"Ebubekir'i Amedspor ısrarla istiyor, biz kalmasından yanayız. Ama o isterse elbette gidebilir. Hiçbir futbolcumuzun önünü kapatmaya niyetimiz yok. Ama ben kalmasında yanayım. Onunla daha çok yol alacağız."


Mersin İdman Yurdu ilede önemli açıklamalar yapan Metin Saltık, 
 
" İçelspor'un yeni Mersin İdman Yurdu olması için kamuoyunda bir görüş hakim.Daha öncede belirttiğim gibi, eğer ki  koca çınar Mersin İdman Yurdu'nun kurtuluş reçetesi  İçelspor olacaksa biz tüm imkanlarımızla buna hazırız.
Şeffaf,sorgulanabilir hesap verebilen bir yönetim oluşturup yolumuza bu şekilde de devam edebiliriz hiç sorun yok . Kulübün  tüzüğüne "yapılan  tüm  borçlardan  kulüp  yerine  yöneticiler  mesuldür"  maddesini ekleyerek ilerleyen yıllarda kulüp üzerinden herhangi bir rant elde edilmesinin önünü keseceğiz. Keseceğiz ki Kulübümüz borç bataklığına sürüklenmesin!
 
İçelspor şahısların değil halkın ve şehrin takımıdır.O yüzden Mersin sevdalısı olan herkes yönetimimize girebilir hatta başkan bile olabilir.Güzel Mersin'imize borçsuz harçsız bir profesyonel takım kazandırdıktan sonra kulüp başkanının kim olduğunun bir önemi yok.
 
Daha öncede dile getirdiğim gibi bizim derdimiz Mersin şehrine yakışır bir takım bırakmak." dedi... 
 
Taraftar içinde konuşan başkan, "Buraya kadar bizlere  destek veren tüm taraftarlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Onlar olmadan bizler bir kişi eksiğiz." açıklamasını yaptı. 
 
Son olarak basın ve medya için konuşan başkan, sözlerini şöyle tamamladı. 
 
"Basın ve medya bir takımın ve bir şehrin devamlılığı için önemlidir. Bu süreçte yanımızda olan basın ve medyadan kim varsa hepsine sonsuz teşekkür ediyorum."
 
HABER: MEHMET UYSAL 
YAZAN: MEHMET UYSAL