1. AMATÖR LİG

Çılgın bir maç...

Mersin Birinci Amatör Küme Play-off Ligi'nde müthiş bir maç izledik..

Çılgın bir maç...
Yeni Taşkent Bld.spor: 3 
Tarsus Yıldırımspor: 3
 
Goller:
Yeni Taşkent: Osman Göçmüş (2), Özgür Turut 
Yıldırımspor: Sergen Babuccu, Cumali Genç, Burak Elmastaş
 
ÇILGIN BİR MAÇ 
 
Mersin Birinci Amatör Küme Play-off Ligi'nde ikinci yarı maçları bugün itibariyle başladı. Şampiyonluğun iki güçlü adayı Homurlu köyünde yani Yeni Taşkent Bld.spor sahasında karşı karşıya geldi. 
 
Ligin ilk yarısını 10 puanla 2.sırada kapatan Yeni Taşkent Bld.spor ile 8 puanla 3.sırada tamamlayan Tarsus Yıldırımspor 3-3 berabere kalarak puanları paylaştı. 
 
Tarsus Belediye'nin kazandığı haftada sıralama açısından oldukça önemli olan maçta gol yağmuru vardı. 
 
İlk yarıyı  Osman'ın golleriyle 2-1 önde kapatan Yeni Taşkent, İkinci yarıda da skor 2-1 devam ederken önce Üzeyir ile karşı karşıya bir golü kaçırdı. Ekabinde ise maçın gerginleşmesine neden olan ofsayt golü tartışması maça damgasını vurdu.. 
 
Osman ve Üzeyir Yeni Taşkent adına kaleci ile karşı karşıya kaldı ve Osman pas verme konusunda biraz acele edince gol olan pozisyonu yan hakemin ofsayt bayrağı ile iptal eden orta hakeme inanılmaz bir tepki oluştu. 
 
Açıkçası net bir şekilde gördük ki Osman topu Üzeyir'e verdiğinde Üzeyir toptan net şekilde öndeydi yani pozisyon bizim gördüğümüz kadarıyla ofsayttı. Zaten yan hakem net şekilde bayrağını kaldırdı. 
 
Yeni Taşkent bu pozisyon sonrası biraz gerilince Yıldırımspor üst üste iki gol buldu. Önce Cumali skoru 2-2 yaptı ve sonrasında Burak takımını öne geçirdi. 
 
Ve kırılma anı.... 
 
Yıldırımspor skor 3-2 iken kontra atağa kalktığında Taşkent'li oyuncu Seydi rakibine arkadan tekme atınca hakem tarafından kırmızı kartla oyundan atıldı. Olaylar birden artınca oyuna sonradan giren Yıldırımspor oyuncusu Onur Güneş'te hakemin kararıyla direk kırmızı ile oyundan atıldı. 
 
Onur'un oyundan atılmasının sebebi olarak küfür ettiği gerekçe gösterilirken oyuncu 'küfür eden ben değildim, bir başkasıydı' dese de hakem tarafından oyundan atıldı. İki takımda 10 kişi kaldı ve sonrasında Traore ile Yıldırımspor net üç gol pozisyonundan yararlanamadı. Pozisyonlarda kaleci Hasan kalesinde adeta devleşti ve takımını oyunda tutan isim oldu. Uçarak ayakları ile çıkarttığı top ise görülmeye değerdi . 
 
Maçın son anlarında ise Yeni Taşkent adına Özgür ceza sahası dışından yerden sert bir vuruşla skoru 3-3'e getiren golü attı. 
 
Son uzatma dakikasında ise Yeni Taşkent adına Osman Göçmüş karşı karşıya inanılmaz bir gol kaçırdı ve karşılaşma 3-3 sona  erdi. 
 
Güneşli bir hava olmasına rağmen sert esen rüzgar topun yönünü defalarca değiştirirken oyuncular saha içinde sıkıntılı anlar yaşadı. Açıkçası Yıldırımspor'un yediği ilk iki golde birazda rüzgarın etkisi olduğunu belirtelim. Elbette pozisyonlarda Yıldırımspor kalecisinin de net hataları olduğunu söyleyelim. 
 
Gollü olması beklenen maçta tribünler gole doydu diyebilirim... 
 
İki takım  oyuncularınında ayaklarına sağlık diyelim. 
 
Maçın ilginç  olayı ise Yeni Taşkent Bld.spor adına çılgın golcü dediğimiz Hulusi'nin skor 2-3 olana kadar stoper oynamasıydı. Açıkçası başarılıda bir oyun sergilediğini belirtelim .. 
 
Son olarak hakemlerimiz içinde açıkçası bizim gördüğümüz kadarıyla verdiği kartlar, verdiği kararlar doğruydu. Ofsayt golü maçın kırılma anı diyebiliriz. Net şekilde ofsayt olarak gördük bizde. Kartlarda da yerinde kartlardı. Sadece Onur için gösterilen direk kırmızı için futbolcu kendisinin küfür etmediğini söylüyor. MAF DERNEĞİ olarak 10 üzerinden 8 veriyoruz üç hakemimize de . 
 
YAZAN: MEHMET UYSAL