RÖPORTAJ

Milletvekili Sayın Hacı Özkan Saha Komiserleri derneği Mersin Şubesini ziyaret etti.

Mersin Milletvekilimiz Sayın Hacı Özkan ziyaretlere devam ediyor..

Milletvekili Sayın Hacı Özkan Saha Komiserleri derneği Mersin Şubesini ziyaret etti.

Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Mersin Şubesi'nin olağan genel kurulunda Kamil Mustafa Öncel Başkanlığında Nihat Gülmez, İsmail Tol, İbrahim Kutnu,Seracettin Gül 'den oluşan yönetim, Tekrar göreve seçildiler. 


Ak Parti Mersin Milletvekilimiz Sayın Hacı Özkan, Türkiye saha Komiserleri Mersin şubesini ziyaret etti. 

Sayın Hacı Özkan öncelikle yeni yönetim kurulunu tebrik ederek başarılar diledi. Sonrasında birtakım açıklamalarda bulunan sayın Özkan, Mersin spor camiasında gerek Mersin İdman Yurdu, gerek Amatör sporlar bazında bazı değerlendirmeler yaptı 


"Bugüne kadar iktidar parti olarak spora hizmet etmeye çalıştık. Elbette bizlerinde eksikleri var. Ama amacımız herzaman bu eksiklerin üstünü örtmek yerine eksiklerin üstüne giderek daha güzel temeller oluşturmak olmuştur. Bundan sonrada spora ve sporcuya bütün illerimizde desteğe devam edeceğiz. Mersin şehrimizi de elimizden geldiğince spor şehri olması için çalışacağız.."


Sonrasında Dernek başkanı ve tüm üyeler ile sohbet eden Hacı Özkan tek tek saha komiserlerinin sıkıntılarını dinledi. Özelikle saha  komiserlerinin ücret konusunda sıkıntısına dikkat çekildi. Yaz/kış tüm maçlara giden mesafe tanımadan fedakarca çok küçük ücretlere görev yapan saha Komiserleri ayrıca dernek yeri olarakta Hacı Özkan'a danıştı. 


Hacı Özkan tüm sorunları dinledikten sonra net şekilde saha Komiserleri için gerek ücret konusunda gerekse dernek binası konusunda bizzat gerekli kişilerle kendisinin ilgileneceğini dile getirmesi sevinç yarattı. 


Açıkçası şahsım adına maç başı ücreti duyduğumda gerçekten bu ücretin bu emekçi insanlara layık görülmesi benide üzdü. Yağmur/çamur demeden, sıcak/soğuk demeden tüm maçlara giden bu emekçilerin aldığı ücretler bu olmamalı...


Sonrasında toplu şekilde fotoğraf çekimi yapıldı ve Hacı Özkan herkesle tokalaşarak ayrıldı.