MERSİN İDMAN YURDU

Bazen Kaybettiğinizde kazanırsınız...

Mersin İdman Yurdu'muz evinde oynadığı maçta SARIYER karşısında 2-1 mağlup oldu ama son bölümde oynadığı futbolla göz doldurdu..

Bazen Kaybettiğinizde kazanırsınız...
#SporTotoİkinciLig 
#KırmızıGrup 
#MaçSonucu 
 
MERSİN İDMAN YURDU'MUZ: 1
SARIYER: 2
 
BAZEN KAYBETTİĞİNİZDE KAZANIRSINIZ 
 
Okuyacağınız tüm yazı tamamen gerçek olaylara dayanmaktadır... 
 
Mersin İdman Yurdu'muz bugün birkez daha kaybetti. Ama aslında çok şeyi de kazandı. 
Çünkü bazen kaybettiğinizde kazanırsınız!!
 
Bir takım düşünün, evinizde ve 0-2 mağlupsunuz. Neredeyse Topa bile fazla dokunamıyorsunuz.. 
 
Sezon başından beridir söylediğim bazı şeyler var. Ve bugün futboldan anlamayan benim haklı çıkmam, sanırım Türk futbolunun durumunu özetliyor!!! 
 
Birçok isim üzerinde durdum sezon başından beridir. Oyuncu yok dedikçe hocalar, ben ısrarla isim isim yazdım. 
 
U17'den yazdım, U19'dan yazdım ve A takımdan yazdım. Yazdıkça yazdım. 
 
Ve o dönemlerde bana "Sen futboldan anlamıyorsun" diyenler bugün birkez daha haklı çıktılar!!! Çünkü bugün Türk futbolu olarak neden bu noktadayız sorusunun cevabını da almış olduk.. 
 
Mesela ısrarla Mert Ünel ismini yazıp durdum. Ne de olsa futboldan anlamıyordum.. 
 
Az süre verildiğini ve bazende hiç oynatılmadığını görünce 'Nasıl yani?' sorusunu sorup durdum. Bazende kadro dışı kaldığını da belirtelim. 
 
Peki bugün ne oldu? 
 
Bir futbolcu bir takımı nasıl oynatır sorusunun cevabını aldık, bir futbolcunun bir takıma ne katacağını hepbirlikte gördük. Ve bir futbolcunun tüm sporcuların performansını nasıl değiştirdiğini gördük. 
 
Hepbirlikte gördük derken yanlış anlaşılmasın, topu topu 75-80 taraftar, toplamda 40 sporcu ve teknik kadrolar ve emniyet birimleri diyelim. Unutmadan, siz sormadan ben söyleyeyim. Basın yoktu, medya yoktu.. Beni soruyorsanız boşverin.. 
 
Mert Ünel.. 
 
Bir futbolcu, bugün tek başına çok şey demek olduğunu gösterdi bize. 
 
60.dakika da oyuna girdi ve sol açığa geçti. Yani kendi mevkiisine. 
 
Ve işte o andan sonra birkaç dakika içinde oyuna ısınan oyuncu maçın tüm gidişatını değiştirdi. Bu çocuk amatör liglerde gol krallığı yaşamış biri hemde genç yaşına rağmen ve birçok kez. Son vuruşu olan biri. Oyunu iyi okuyan ve hızlı okuyan biri. Saha içinde pozisyon almak ve çevre kontrolü çok önemlidir. İşte bunların hepsini bu genç adam bizlere gösterdi. Attığı inanılmaz iki ters top SARIYER'li teknik heyetinde alkışını aldı. Öyle iki ters top attı ki gol olmamasına şansızlıktı. 
 
Girdiği gol pozisyonları ve son anda yaptığı asist ise ona bugünün morali oldu. Yaptığı asistte istese vurabilirdi. Ama o önce takım dedi. Hemde birçok oyuncunun kendini göstermek adına şahsi oynadığı dönemlerde!! 
 
Bakınız Mert sadece oyuna girerek kendi oynamadı. Bekir Can'ı da oynattı. Bekir, Mert'in oyuna girmesiyle oyun anlamında müthiş katkı sağladı. Çünkü Mert hem Bekir'e hemde diğer arkadaşlarını o rahatlığa sokmuştu. 
 
Evet futboldan anlamıyorum bu doğru. Hadi ben anlamıyorum, SARIYER yedek kulübesine gelen eski oyuncumuz Serkan Balcı aynen şu cümleyi kurdu sonlara doğru;
 
"65 oyuna girdi maçın şekli değişti, helal olsun" 
 
Biz söyleyince kızıyorsunuz, işte bir Mert'i oynattıramadın diye alay ediyorsunuz.Hani bir laf vardır. 'Mert benim babamın oğlu değil' 
 
Mert yada diğer hakeden kim varsa hakeden oynasın diyoruz. Skora odaklı değiliz, nereyi düştüğümüz önemli değil diyoruz. Diyoruz ki kazanabildiğimiz kadar oyuncu kazanalım. Ama doğru oyuncuları oynatarak kazanalım diyoruz. 
 
Bugün sadece Mert'in girmesiyle Abdurrahman saha içinde olumlu işler yapmaya başladı. Bekir oyun anlamında üste çıktı. Emre Can oyun anlamında bir tık üste çıktı. Çünkü bir oyuncuyla herkes kendi yerine geçti ve top oynamaya başladı. 
 
Hüseyin Dalmış oyuna  girdi ve bir sağ bek. Yaptığı hücum katkısıyla ilerde neleri yapabileceğini gösterdi. Abdurrahman, attığı golü boşverin saha içi becerisini geliştirirse ilerisi parlak. Emir Kaan, bu çocuk çok farklı ve göreceksiniz ki ilerde çok iyi yerlerde olacak. Bekir Can, çok zeki bir oyuncu. Bugün onda sonradan açıldı ve inanılmaz oynadı. Bu çocuklar daha 17/18/19 yaşlarında.
 
Evet, bu lig hazır olmayan bu gençlere ağır geldi ama ilerde çok güzel şeyler yapacaklar. 
 
Artık son iki hafta ve içeride bir maç kaldı. Ben Allah nasip ederse yine orda olacağım.. 
 
Ayaklarınıza sağlık gençler. 
 
Bazen kaybettiğinizde kazanırsınız...