ALT YAPI LİGLERİ

Yeni yıldız adaylarına hazır olun...

Mersin'de düzenlenen Toroslar Belediyesi Köyler arası futbol turnuvasında yeni yıldız adayları kendilerini göstermeye başladı..

Yeni yıldız adaylarına hazır olun...
Mersin'de 11 yıldır Toroslar Belediyesi tarafından Köyler arası futbol turnuvası düzenleniyor. Bu turnuvalarda daha önce hiç tanınmamış yada hiç fırsatla karşılaşmamış birçok genci de görmek mümkün. Geçmişten bugüne bakıldığında gerçekten kaybolmuş birçok yetenekli futbolcu görmek mümkün bu tarz turnuvalarda. 
 
Şahsım olarak son iki yıldır bu Turnuvaya birazda yetenek bazında bakmaya çalışıyorum. Geçen senede birçok gencimizi futbola kazandırdık yada yeniden hatırlanmalarını sağladık. 
 
Bu sezon ise, daha ilk maçlarda tüm dikkatleri üzerine çeken 16'lık iki yıldız adayını kaleme almak istedim. 
 
Hazırlık maçlarında da izlediğim iki oyuncu için şunu söylemeliyim ki tüm alt yapı hocalarının bu iki genci ve diğer gençleri dikkatlice izlemeleri gerekiyor.. 
 
HÜSEYİN AY.
Değirmendere köyünden ve daha 16 yaşında.. 
Stoper mevkisinde oynuyor. Dikkatle izlenmesi gereken bir genç. Stoper olmasına rağmen okadar soğukkanlı ki. Köy turnuvasında izlemenizi tavsiye ederim. Bildiğim kadarıyla Kargıpınar ile idmanlara çıkmış ama lisansı yok.. İki ayağınıda iyi kullanıyor. Stoperlerin oyun kurması ekstra yetenektir. Hüseyin hem oyun kuracak kadar zeki hemde savaşçı.. 
Üstüne düşülürse gelecekte yeni bir Nesta neden olmasın... 
 
 
TOLGAHAN UYSAL 
Aladağ köyünden. Sol açık ve sağ açık oynuyor. Henüz 16 yaşında. 
Geçen sene onu Yolspor U16 maçlarında izlemiştim ve açıkçası hayran kalmıştım. Sonradan Aladağ köyünden olduğunu öğrenince açıkçası turnuva için mutlu olduğumu söylemeliyim. Müthiş bir sol ayağı var. 
 
Hazırlık maçlarında ve ilk resmi maçında Tüm izleyenleri büyüledi desek yeridir. Fizik olarak biraz zayıf ama inanılmaz teknik ve çok zeki. Bu sezon yaşına ve fiziğine rağmen ilk 11'deki vazgeçilmez oyuncumuz olacak inşallah. 
 
İki oyuncuda yaşları ve fiziklerine rağmen kocaman abilerinin arasında hiçte yabancılık çekmiyor.. Ve açıkçası şimdiden dikkatleri çekmiş durumdalar.. 
 
Diğer köylerde de var elbette. Fırsat buldukça izlemeye ve yazmaya devam edeceğim... 
 
Yolunuz da bahtınız da açık olsun... 
 
YAZAN: MEHMET UYSAL