MERSİN İDMAN YURDU

Mersin İdman Yurdu'nda Flaş gelişmeler var..

Bu sezon üçüncü lige düşen ve küllerinden doğmaya hazırlanan Mersin İdman Yurdu'nda flaş gelişmeler var..

Mersin İdman Yurdu'nda Flaş gelişmeler var..
Mersin İdman Yurdu'nda flaş gelişmeler var. 
 
Önümüzde ki sezon hangi ligde olacağı merak konusu olan Mersin İdman Yurdu'nda Fifa'dan gelen belgeler neticesinde Bal Ligi'ne düştüğü artık herkes tarafından bilinmekte. 
 
Fakat TFF'nin nasıl bir karar vereceği ise aşikar. Yönetime yakın kişiler tarafından alındığı söylenen iddialara göre önümüzdeki sezon Mersin İdman Yurdu'nun Bal Ligi'nde mücadele etmesi için kulüp tarafından bir girişim olacak. 
 
Eğer bir aksilik olmazsa Mersin İdman Yurdu 2018/19 sezonunda Spor Toto Bal Ligi'nde mücadele edecek. 
 
Bir yandan da yeni takım planları yapılmaya devam ediliyor. 
 
Mut İdman Yurdu ile ilgili girişimler devam ederken, Mut takımının 5 Haziranda genel kurul sonrasında bir karar vereceği beklentisi var. 
Aksi bir durumda ise Yenişehirspor üzerinden bir çalışma yapılacağı iddiaları da var. 
 
İddialara göre, Mut İdman Yurdu eğer kabul ederse Bal Ligi'nde Mut takımı yine aynı isimle devam edecek. Ama yönetimsel değişiklikler olacak. Ve bu doğrultuda müthiş transferler ile işi şansa bırakmak istemiyorlar. Şimdiden üst düzey birçok oyuncu ile Yeni Mersin için anlaşılmış durumda. 
 
Eğer Yenişehirspor üzerinden devam edilirse yine aynı transferler ile yola çıkılacak. Ve zaman kaybetmeden üst üste şampiyon olacak mükemmel bir kadro kurulacak... 
 
Bu arada bu gelişmeler devam ederken Mersin İdman Yurdu Fenerbahçe ile de alt yapıdan oyuncu konusunda her konuda anlaştı.. 
 
Önümüzdeki sezon birçok Fenerbahçe oyuncusu Yeni Mersin İdman Yurdu'na aktarılacak. 
 
Bakalım ilerleyen günlerde nasıl gelişmeler olacak.. 
 
 
HABER: MEHMET UYSAL