GÜNCEL

Bu ayıp hepimize yeter

U13 Şenlik Ligi başladı ama...

Bu ayıp hepimize  yeter

Geçtiğimiz sezona kadar U13 Ligi bitiminde Türkiye Şampiyonası oluyordu.TFF  U13 Türkiye Şampiyonası'nı neden kaldırdı.Yani U13 Ligi'ni yarışmacı ligden alıp şenlik ligine çevirdiler.

Haklılar yada haksızlar diye birşey demiyorumm.

U13 Ligi oynayan çoçukların eğlenmeleri keyif almaları için bu karar alındı.U13 Başladığından bu güne kadar gördüm ki birçok Kulüp Başkanı,yöneticisi ve antrenörü bunu düşünmeyerek şampiyon olmak için sporcular üzerinde maç öncesi maç sırasında inanılmaz baskılar yapılıyor.

 Maç sırasında Kulüp Başkanı,yöneticisi ve antrenör'ler skor açık olsada averaj hesabı yapmaya  başlıyor ve daha fazla gol atması için talimatlar yağdırılıyor.Şenlik Liginde rakibin sporcusunun durumunu düşünmeden Şampiyon olacaksanız kupa alacaksanız buyrun alın.

O kazanan ve sürekli gol atmaya çalışan çocuklardaki rakibi incitici hırsı görüyoruz.   Bu şekilde sporcular yetiştirdiğimiz sürece Mersin futbolu ve gençlerimizi kaybedeceğiz.

Kim suçlu Peki?

Kulüp Başkanı'ndan yöneticisine  antrenöründen basın mensuplarına kadar hepimiz sorumluyuz.

Unutmayalım ki bunlar çocuk,savaşa değil eğlenmeye çıkmalılar

U13 te kim yada kimler kazandı?

Kazananı bilmiyorum ama kimin kaybettiği ortada;

Kaybeden Mersin Spor'u ve gençlerimiz oluyor.

Sporu bu hale getirdiğiniz için teşekkür ediyorum.

Herkes kendini öz eleştiriyaparak bir pay biçsin.

Haydi elinizi başınızın arasına alın ve hep birlikte yarattığınız sevgi saygı eğlencesi olmayan anlayış ile gurur duyun.