SPOR TOTO BAL LİGİ

İçelspor'un yeni dev kalecisi Sertaç Güzel'i tanıyalım

Mersin Süper Amatör Lig'de namağlup şampiyon olarak Spor Toto Bal Ligi'ne çıkan İçelspor transferde de durmuyor. Hedefi Üçüncü Lig olarak koyan siyah beyazlı ekip ilk dış transferine şampiyon kaleciyi alarak başladı..

İçelspor'un yeni dev kalecisi Sertaç Güzel'i tanıyalım
HOMURLU'DAN ÇIKAN KOCAMAN BİR HİKAYE... 
 
1990 yılında Mersin/Homurlu'da dünyaya gelen Sertaç Güzel 2002 yılında Mersin İdman Yurdu alt yapısında filiz lisans ile futbol kariyerine başlıyor. 
 
Kaleci Olan Sertaç ilk başladığında ilk olarak o şanlı armayı onurla taşımak için çok çalıştı.. Ve 2009 yılında henüz 19 yaşındayken Mersin İdman Yurdu'nun 2.Ligde olduğu dönemde kariyerinin ilk profesyonel imzasını attı. 
 
İlk etapta üçüncü kaleci olarak devam etsede bir sezon sonra Mersin İdman Yurdu 1.Lige yükselince orada da kadroda yer buldu kendine. Burda ise 2.kaleci olarak oynadı. 
 
Forma giyme konusunda fazla şanslı değildi belki, ama asla çalışmayı bırakmadı.. 
 
Ve Mersin'den ayrılık vakti gelmişti.. Çeşitli kulüplerde forma giyen Sertaç Güzel, 2.ci lig ve 3.cü lig kariyerinden sonra geçtiğimiz sezon Amatör Lige yani Spor Toto Bal Ligi'ne ARTVİN HOPASPOR formasıyla geri döndü. Orada Yaşadığı şampiyonluk ile takımı 3.lige yükseldi. 
Ve şampiyon takımın şampiyon kalecisi artık Mersin'de. Yani İçelspor'da.. 
 
Sertaç Güzel Mersin İdman Yurdu forması giyerken o kadroda şuan ki takımın genel kaptanı sayılan Vedat Çoban ve Sertaç Şahin ile birlikte oynamış. Ankara Şekerspor'da da bu üçlü aynı takımda oynamış. Ve şimdi bu üçlü birkez daha aynı takımda.. 
 
Sertaç Güzel İçelspor öncesinde şampiyon kadrodan olduğu için birçok transfer teklifi alıyor ve bir takımla anlaşıyor. Ama eski takım arkadaşları Vedat Çoban ile Sertaç Şahin'i kıramayınca yolu İçelspor'a düşüyor. Özelikle de İçelspor'un bu sezon ve sonrasında ki dev projesi Sertaç'ında güzel tepkisini alıyor. Vedat ve Sertaç Şahin ikilisi de işin içinde olunca Hayır diyemiyor. 
 
Sertaç Güzel bu sezon İçelspor formasıyla 1.kaleci olarak görev yapacak. 
 
Mersin' e, memleketine hoş geldin kardeşim.. 
 
RÖPORTAJ: MEHMET UYSAL