GÜNCEL

Mersin Amatör Kulüplere Nakdi jest...

Mersin Askf ve Spor İl Müdürlüğü katkılarıyla Amatör kulüplere Nakdi yardım amaçlı düzenlenen akşamda iftar yemeğinde kulüp başkanları bir araya geldi. İftara sayın Valimiz ALİ İHSAN SU'da teşrif ettiler..

Mersin Amatör Kulüplere Nakdi jest...
Mersin Askf başkanı MİTHAT ERTAŞ ile Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü ŞABAN GÜNEŞ tarafından ele alınan ve Mersin Valimiz Sayın ALİ İHSAN SU tarafından da onaylanan 61 Amatör kulübe 363 bin TL Nakdi yardım yapıldı. Öncesinde 61 Amatör kulübün başkanları, Askf yönetimi, Spor İl Müdürü, Sayın Valimiz ve yardımcısı İftar yemeğinde bir araya geldi. 
 
Yemekten sonra dualar edildi. Akabinde önce Şaban Güneş bir konuşma yaptı. Devamında ise sayın Valimiz tüm Amatör kulüplere desteklerinin devam edeceğini belirterek başarılar diledi. 
 
Sonrasında ise toplu olarak resim çekildi. Temsili olarak Askf Başkanı MİTHAT ERTAŞ'A 363 bin TL lik çek takdim edildi.. 
 
Ayak üstü sohbetlerden sonra MİTHAT ERTAŞ ile MAF DERNEĞİ olarak bir sohbet gerçekleştirdik. 
 
MİTHAT ERTAŞ;
 
"Amatör kulüplerimiz için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Bugün ortalama kulüp başına 5-6 bin TL Nakdi yardım yapıldı. Ve daha da yapılacak inşallah. Biz hiçbir menfaat beklemeden çalışmalarımıza tam gaz devam edeceğiz. İki adet suni saha sözünü aldık. Biri Yeni Stadyumun yanında, diğeri ise Resul Köy/Mahallesinde. En kısa zamanda iki yerde de çalışmalar başlayacak. 15 Köy/Mahalleye ise Halı saha çalışması var ve en kısa zamanda bitecek."
 
Mersin Amatör Futbol Derneği olarak bizlerde bu hizmetlerden dolayı gerek Askf başkanı Mithat Ertaş'a, gerek Spor İl Müdürü ŞABAN beye ve Sayın Valimiz ALİ İHSAN SU beye teşekkür ediyoruz...