ALT YAPI LİGLERİ

Toroslar Belediyespor alt yapısı ile ışıldıyor

Toroslar Belediyespor alt yapısı ile güçlenmeye hazırlanıyor. Hedef hem ülke futboluna yıldız kazandırmak, hemde Yakın zamanda A takım kadrosunu tamamen alt yapıdan oluşturmak.

Toroslar Belediyespor alt yapısı ile ışıldıyor

Aziz hoca Kuvayimilliyespor 'dan Toroslar Bld.Spor'a geldiğinde açıkçası çok konuşulmuştu.

Daha ilk ayında U13 takımını almış ve ligde güçlü rakipleriyle mücadele etmeye çalışıyordu.

Birçok yerle irtibat halinde olan ve yetenekli oyuncuları keşfetmek adına zamanının neredeyse tamamını Toroslar Bld.Spor için harcayan bir hocadan bahsediyorum.

Geçen sezon U13 maçında izlemiştim onun kenar yönetimini.

Hangi maçtı hatırlamıyorum. Ama okadar sakindi ki. Açıkçası alt yapı için sanki biraz heyecanı yok gibi hissetmiştim.

Bende insanım, tabiki yanılabilirim. Şuan çoğu insanın yanıldığı gibi.

Çünkü bu adam alt yapıya geldiği günden bugüne Toroslar adına inanılmaz çıkışların olduğunu gördük.

Alt yapı da Erol hoca, Ahmet Bulut ve cuma günü kadroya dahil olacak olan Mehmet Atay ve tabiki Aziz hoca Şimdilerde çok konuşulan hocalar durumunda.

Daha öncesinde Toroslar alt yapısı için malesef gençleri yönlendirmek neredeyse imkansızdı. Kimse kızmasın ama durum buydu. Ayrıca malzeme konusunda da kurum takımına yakışmayacak görüntüler vardı.

Şimdilerde ise artık o algı bitmek üzere. Neredeyse yeni malzemeler ile sezona girdiler. Başarıda gelince herşey yerine oturmuş oluyor.

Elbette hala sıkıntılar aşikar. Ama Aziz hoca sihirli bir değnek misali Toroslar Bld.Spor alt yapısının çehresini değiştirmiş gibi.

U19 da şuan 2'de 2 yaptılar.

Ve alt yapılardan 16,17,18 yaşında gençleri A takıma gönderiyorlar. Ve bu sayı daha da artacak görüntüsü var. Şuan 5 alt yapı oyuncusu A takıma gidiyor. Belli zaman sonra kim bilir, belkide Toroslar Bld.Spor A takımı tamamen kendi alt yapısından oluşur.

A takım hocası Uğur Parlak ve ekibi müsait oldukları her zamanı gençleri izlemek için harcıyor. Koordine şeklinde çalışmalara devam ediyorlar.

Alt yapıda Çok yetenekli gençlere sahipler. Birçok alt yapı Maçlarını izledim. Ciddi anlamda geleceğin yıldız adaylarından olabilirler. Tabi ki sadece yetenekle olmuyor. İşte burda da yine hocalarına iş düşüyor.

Dört mükemmel alt yapı hocasına sahipler. Toroslar Bld.Spor hocalarının kıymetini bilmesi lazım.

Kolay olamayacak, ama birkaç sezon sonra Toroslar Bld.Spor, alt yapısından A takımına kadar korkulan bir takım olma yolunda ilerliyor.

Belkide çok geç kalındı,ama onlar için artık dün bitti.. Şimdi gelecek zamanı...

Dörtlü hocamızın da yolu açık olsun.

HABER: MEHMET UYSAL