MERSİN İDMAN YURDU

Mersin İdman Yurdu eski başkanlarından Ali Tekin önemli açıklamalar yaptı

Mersin İdman Yurdu Süper Amatör Lig'e düşürüldü ama arka planda savaş devam ediyor. Eski Başkanlardan Ali Tekin MAF DERNEĞİ Basın Sözcüsü Mehmet Uysal'a özel açıklamalar yaptı..

Mersin İdman Yurdu eski başkanlarından Ali Tekin önemli açıklamalar yaptı

Mersin İdman Yurdu eski başkanlarından Ali Tekin iddialara cevap verdi.

Dün yapılan (27 Haziran 2018) Genç Mersin İdman Yurdu Taraftarlar Derneği Basın Toplantısında 'İki yıldır hiçbir yerli alacaklı ile görüşülmemiş' sözleri sonrası o dönem başkanlarından Ali Tekin Mersin Amatör Futbol Derneği Basın Sözcüsü Mehmet Uysal'a bir açıklama yaptı.

"Mersin İdman Yurdu ile ilgili birçok haber gibi bu haber de doğru değil. Bizzat kendim bire bir görüştüm. Tabiki bu alacaklıların çoğunun avukatları aynı. Bir çok alacaklıyı  (yani hoca, oyuncu vs.) küstürmüşlerdi. Adamlar 'Başkanım konu para değil' deyip 'Avukatımızla konuşun' deyip topu taca attılar. Ama en önemlisi İstanbul'da bir Avukatlık ofisi birçok futbolcunun ve hocanın alacaklarını satın almıştı. Onlarla 10 gün boyunca pazarlık ettik ama sonuç alamadık. Şunu bilmenizi isterim ki; herkes konuşuyor ama gerçekler çok farklı, inşallah birgün gerçekleri bütün çıplalığı ile konuşur paylaşırız.
Mersin İdman Yurdu'nun daha önceki zamanlarda kötüye gittiği doğrudur, ancak kısa süre başkanlık yapan bir ismin zamanında kasaya MiY' in toplam borcu kadar para girmiş çıkmış (,,,?) Ama inanın ki bir kuruş borç ödenmemiş, personel dahil ve en kötüsüde yapılandırılan taksitlerin hiçbir tanesi ödenmemiş. Bu nedenlede sizinde bildiğiniz gibi arka arkasına puan silmeler ve cezalar gelmeye başladı.

11.7 milyon borç ödedik geçmişten gelen taksitler dahil ve tek tek bizzat kendim görüşerek 4.200.000₺ borcu hiç para ödemeden sildirdim. Bunlar bendede var Kulüp'te de var. Tahtayı açmak İçin yeterli paramız vardı o gün itibariyle ancak tahtayı açmak çözüm değildi( sebebi bende saklı) kulüp dahada kötüye gidecekti mali açıdan ayrıca birçok emekçinin çalışanın parasını asla ödeyemeyecektik. Neyaptık, mevcut borçları ödedik kuruşuna kadar. Kısaca 4 ayda 11.700.000₺ + 4.200.000₺ borç kapattık. Bu bahsettiğim rakamlar Sayın Mahmut Karak kongresinde ibra edildi.
Tabiki konuşulacak birçok konu var aslında.

Önemli bir konuda şöyle; Bizden önceki dönemde yapılan bir vergi üsülsüzlüğü ve naylon fatura alınması ile ilgili kulübümüzün defterleri vergi incelemesine alınmıştı. Yaklaşık 150 milyon TL ceza alma durumumuz vardı. Uzun mücadelemiz sonucunda vergi usül cezası kesilmesine razı olarak olayı kapattık. Ayrıca ödenmeyen SGK, vergi, borcunu yapılandırıp şahsi imzamı atarak taksitlendirdim. Böylece inanılmaz bir borç batağından kulübü kurtardım. Belediye'ye olan tesis kullanım borcunu yapılandırıp ödemesini yaptık."