GÜNCEL

17'lik Ayvagediği kalecisi izleyenleri büyüledi..

Yine bir köy Turnuvasında yine izleyenleri büyüleyen bir gencin hikayesi..

17'lik Ayvagediği kalecisi izleyenleri büyüledi..
Batuhan GÜMELİ 
2001 Mersin/Ayvagediği doğumlu. 
 
AYVAGEDİĞİ SPOR 'un Mersin Toroslar Futbol Turnuvasında ikinci kalecisi. 
 
Fatih Kirpi gibi klas bir kalecinin arkasında olmak aslında büyük bir onur onun için.
 
Kendisi aynı zamanda Mersin Amatör Kulüplerinden Tedaşspor' unda alt yapı takımlarında kalecilik yapıyor. 
 
Onu ilk kez Ayvagediği'nin hazırlık maçında izlemiştim. İlk 11 başlamıştı.
Hafta sonu ise BATUHAN ilk kez bir köy Turnuvasında resmi olarak benim takımım olan ALADAĞSPOR'a karşı AYVAGEDİĞİ formasıyla sahaya çıktı. 
 
Ve tüm izleyenlerin adeta gözleri kamaştı. 
 
Özellikle skor 0-0 devam ederken çıkardığı öyle üç gol pozisyonu var ki, hani kaleciyim diyen bir adamın bile zorlukla çıkartacağı üç pozisyon izledik. 
Direk karşıdan gelen şutlarda olağanüstü başarılı ve çok iyi refleksleri var. Boyu ve fiziği nedeniyle yanlardan sıkıntılı olsada bunu daha çok çalışarak aşabilir. Özellikle kalecilerin ilk temas sonrası ikinci hamlesi ve hatta üçüncü hamlesi neredeyse zordur. Ama BATUHAN o gün öyle bir performans gösterdi ki sanırım Mersin şehri bir gencini daha kazandı.. 
 
Amatör maçların tamamını izlemek mümkün değil. Bu yüzden bazen gözden kaçıyor. Ve bu tarz turnuvalarda bu gençleri görmek ve onları izlemek açıkçası büyük keyif veriyor. 
 
3 gol yedi bizden ama çok daha fazlasını hemde çok daha zor olanlarını adeta tek başına çıkardı.. 
 
Özellikle bir pozisyon var ki. O anda Gözümün önünden Almanların dünyaca ünlü kalecisi MANUEL NEUER geçti desem sanırım o pozisyonu en iyi bu şekilde izah etmiş olurum. 
 
Şunu net şekilde söylemek gerekiyor. O günkü performansını yabancı bir ülkede göstermiş olsaydı şuan BATUHAN için herşey çok değişebilirdi.. Hani Dünya Kupasında Arjantin'li kalecilerin yaptığı hataları görünce BATUHAN gibi gençlere daha fazla önem vermek gerekiyor sanırım.. 
 
Yolunda bahtında açık olsun kardeşim..