ALT YAPI LİGLERİ

MAF'tan Yenişehir İdman Yurdu'na ziyaret

Mersin Amatör Futbol Derneği Yönetim kurulu başkan vekili Murat Yiğit,Yenişehir İdman Yurdu kulübüne ziyarette bulundu.

MAF'tan Yenişehir İdman Yurdu'na ziyaret

YENİŞEHİR İDMAN YURDU’na ziyaret

MAF Murat YİĞİT : Merhabalar Başkanım bizlere Yenişehir idman yurdu hakkında biraz Bilgi verirmisiniz ?

BAŞKAN : Merhabalar öncelikle bizleri antrenmanda ziyaret ettiğiniz için Mersin Amatör Futbol Dünyası Derneğine Teşekür ediyorum.

Ben Mehtap ALICI ;Yenişehir İdman Yurdu klübü 2017 senesinde kurulmuştur. klübümüzün kuruluş amaçları gençleri topluma kazandırmak, saygılı, kültürlü bireyler oluşturmak için bu yola girdik. Klübümüzde futbol dışında kütüphanemiz bulunmaktadır çocuklarımız antrenman öncesi ve sonrası buraya gelerek kitap alıp götürebiliyor ve okuyabiliyorlar. Ayrıca klübümüz Aile Evlerinde Kalan 30 çoçuğumuza futbol eğitimi vermektedir. Klüp antrenörlerimiz Bülent ALICI , Arif Apti MEŞE , Bilal ZORLU , Adil ÇOĞUN ve dışardan Kaleci Antrenörü Murat GÜMÜŞTAŞ tır. Klübümü 2017-2018 sezonunda 2004-2005-2006-2007-2008 yarışmacı gruplarında yer aldı ve ilk sezon olmasına rağmen dışarıya yani Sivasspor’a 2 oyuncu kazandırmayı başarmıştır. Klübümüz tamamen alt yapıya önem vermekte büyük yarışmacı takımı bulunmamaktadır. Futbol okulumuzun kayıtları devam etmekle birlikte şuan faal olarak her Cuma,Cumartesi,Pazar antremanlarımız Özgecan Spor Tesislerinde devam etmektedir.

MAF Murat Yiğit : Başkanım Bir Bayan Olarak Ailelere ve Bayanlara Bir çağrınız varmıdır?

Başkan Mehtap ALICI : Elbette var bende ilk zamanlar acaba yapabilirmiyim zorluklar karşısında ayakta durabilirmiyim düşüncesindeydim eşim Bülent ATICI sayesinde bugünlere kadar geldim Tabiki Burda velilerimizinde katkısı çok büyük hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bütün Bayanlara çağrım o ki bir yola girmeden başarıp başaramayacağınızı bilemezsiniz. Bunun için cesaretli ve korkusuz olmak lazım futbol sadece erkek oyunu olmadığını bayanlarında içinde olduğu bir oyun olduğunu göstermek gereklidir.

MAF Murat YİĞİT : Başkanım Mersin Amatör Futbol Dünyası Derneği olarak böyle bir kulup kurduğunuz , gençleri özellikle Aile Evlerinde olan gençlere böyle bir hizmet verdiğiniz için sizleri kutluyor başarılar diliyoruz.

Başkan MEHTAP ALICI : Bende külübüm ve hocalarım adına sizlere çok teşekkür ederim. Mersin Futbol una ayrı bir renk kattınız. Sizler sayesinde kulüplerimiz seslerini duyurabililiyor velilerimiz evlatlarını sosyal medya aracılığıyla takip edebiliyor. Bizleri bu nazik ziyarettinizden dolayı tekrar teşekkür ederim.

Röportaj: MURAT YİĞİT