SÜPER AMATÖR LİG

Ve HASAN GURUP İdman Yurdu 1925 kulübünde.

Mersin Süper Amatör Lig'de yeni sezonda şampiyonluk isteyen İdman Yurdu 1925 transferde de son hız çalışmalarına devam ediyor..

Ve HASAN GURUP İdman Yurdu 1925 kulübünde.
Ve Mersin Süper Amatör Lig'in dişli ekiplerinden Yenişehirspor önce adını değiştirdi ve İDMAN YURDU 1925 yaptı şimdi de şampiyonluk için Mersin'de taraflı tarafsız herkesin taktir ettiği çok yetenekli isimlerle anlaşarak şampiyonluk mücadelesi vermeye hazırlanıyor.
Şampiyonluk yolunda Kesinlikle hata istemeyen kulüp başkanı Hamit İzol teknik adam konusunda Mehmet Nacir ile anlaştıktan sonra %80'i Mersin çocuğu olan transferleriylede ses getirmek istiyor. Transferler hocanın istekleri doğrultusunda yapılıyor.. 
 
Mersin Amatör Futbol Derneği olarak tek tek bu isimleri sizler için derlemek istiyoruz. 
 
İşte ilk transfer Kaleci HASAN GURUP 
 
1997 Mersin/Homurlu doğumlu olan kaleci Hasan Mersin'de yetişen çok yetenekli ender kalecilerden biri.. 
 
Akdeniz Belediye Spor ile başlayan Hasan Meskispor'a transfer oldu. Ekabinde birkez daha Akdeniz Belediyespor'a dönen Hasan oradan Homurlu 1951 'in kalesini korudu. 
 
Akdeniz Belediye Spor'da oynarken U17 ve U19 da İki kez Türkiye Şampiyonasında ikincilik elde ettiler. Ve kalede Hasan vardı. 
 
Ve Hasan Gurup artık yeni adıyla İDMAN YURDU 1925 takımında. 
 
Mehmet Nacir onu özellikle çok istedi. Çünkü Hasan tek başına bir takım!! 
 
Birçok kez izlediğim kaleci için açıkçası kelimelerin onu anlatmaya yetmediğini farkettim.
Geçtiğimiz sezon 1.Amatör Küme Play off maçlarının ilk haftasında Tarsus'ta oynanan TARSUS YILDIRIMSPOR ile HOMURLU 1951 maçında Canlı olarak verdiğimiz maçta Homurlu kalesini koruyan Hasan için sanırım şiir yazdığını söylemem gerek.
 
Çok üst düzey yeteneğe sahip olduğunu düşündüğüm Hasan için açıkçası profesyonel liglerde çok rahatlıkla oynayacağını onu tanıyan herkesin söylediği aşikar.
 
Fenerbahçe'ye Transfer olan Altınordu kulübünden 18'lik kaleci Berke Özer'i görünce Hasan'ın bu şansı çok daha öncesinde elde etmesi gerektiğini düşündüm. Çünkü Hasan iddia ediyorum Berke'den bir gömlek daha üstün bir kaleci.. 
 
Belki izlemeyenler için çok abarttığımı düşünebilirsiniz.. Ama Hasan'ı yeni sezonda izledikçe neden böyle konuştuğumu hepiniz görecek ve bana hak vereceksiniz.. 
 
Mersin'de değerini bulamayan bir çok isim var. Kaleciler konusunda ise Hasan, benim gözümde iki değerli kaleciden birisi. (Yaşıtları açısından) 
 
Hasan Gurup yeni takımıyla birlikte bakalım yeni sezonda Homurlu 1951 de yaşadığı şampiyonluğu yaşayabilecek mi?
 
NOT:
Mersin'de değerini bulamayan ve yerinde bırakılan çok yetenekli sporcular var. Ve alttanda yetişiyor devamlı. Sadece onları iyi irdelemek gerekiyor. Mersin Amatör Futbol Derneği olarak artık bazı şeyleri detaylı olarak göstermek istiyoruz. Ve Artık hiçbir yetenekli genci sahipsiz bırakmak istemiyoruz.. 
Bu doğrultuda yeni sezonla birlikte daha fazla sporcunun sesi olmak adına bazı çalışmalarımız da olacak.. 
 
 
YAZAN: MEHMET UYSAL