SÜPER AMATÖR LİG

Mersin İdman Yurdu'nun yeni sezonda oynayacağı saha belli oldu..

FIFA’dan gelen cezalar nedeniyle yeni sezonda Mersin Süper Amatör Ligde mücadele edecek olan MERSİN İDMAN YURDU oynayacağı Stadı da belirledi.

Mersin İdman Yurdu'nun yeni sezonda oynayacağı saha belli oldu..
Ve Mersin İdman Yurdu 2018/19 sezonunda Maçlarını Resmi olarak Mersin Şehir Stadı'nda oynanacak.. 
 
Mersin İdman Yurdu 2.başkanı Şevket Varan'ın Mehmet Uysal'a yaptığı açıklamada;
 
"Resmi olarak yine Mersin Şehir Stadı'nda olacağız. Tüm izinler alındı. Fakat bazı maçlarımızı da Koray Aydın Stadı'nda oynayacağız. Belediye başkanımız sayın Hamit Tuna ile görüştük. Söz aldık ve bazı maçları Koray Aydın Stadı'nda oynayabileceğimizi söylediler. 
Peki neden tüm maçlar değil de bazı maçlar? diye soranlar olacak mutlaka. 
Bizim dışımızda da birçok takım Koray Aydın Stadı'nı istiyor. Yakınlık konusunda Hem merkezi hemde taraftarın yoğun olduğu Stad'ta çok talep olunca malesef sadece bazı maçları alabildik. Bildiğiniz gibi orada Toroslar Belediyespor'da oynuyor ve aynı Ligdeyiz."
 
Transferler hakkında da konuşan Sayın Şevket bey;
 
"Henüz herhangi bir belediye, kurum, kuruluş vs. hiçbir yerden maddi destek alamadık. Hatta bazı yerler ile daha görüşemedik bile. Kendi imkanlarımız ile Mersin'deki gençlerimize bu formayı, armayı taşıma şansı sunduk. Daha da alacağımız, ilgilendiğimiz oyuncular var. Fakat hiçbir başarısı olmamasına rağmen belediye, kurum, kuruluş desteği alıp piyasanın çok üstünde rakamlar ile oyuncu alan takımlar ile mücadele edeceğiz.. Hiç kimse sunu unutmasın, Mersin İdman Yurdu yok olmadık sürece marka degeridir, en alt ligde dahi olsa bu şehrin en büyük takımı Mersin İdman Yurdu'dur. Zor günümüzde yanımızda olmayanlar iyi günümüzde karşımıza çıkmasınlar..
Takımı bu hale düşürenlere ileriki günlerde gereken açıklamalar yapılacaktır...
Mersin İdman Yurdu artık sahipsiz değil...
Takımı sadece futbol değil her anlamda küme düşürmüşler.."