SÜPER AMATÖR LİG

Mersin Süper Amatör Lig'de heyecan başladı

Süper Amatör Lig'in açılış maçında Ormanspor rakibi Homurlu 1951 takımını 3-0 mağlup etti...

Mersin Süper Amatör Lig'de heyecan başladı

Ve Mersin Süper Amatör Lig'de heyecan dün akşam oynanan maçla başladı. 

Mersin Ormanspor ile Homurlu 1951 takımları Suni Çim'de karşı karşıya geldi. 

Ormanspor geçtiğimiz sezon yine Süper Amatör Lig'de yer almış ve son haftalarda aldığı sonuçlarla ligde kalmıştı. Homurlu 1951 ise eski adıyla Yeni Taşkent Bld.spor ise Birinci Amatör Küme'de şampiyonluk yaşayıp Süper Amatör Lig'e çıktı. 

İki takımın da yaptığı transferler neticesinde nasıl bir performans göstereceği merak konusuydu. 
Maça hızlı giren Ormanspor üst üste rakibinin ofsayt taktiğini iyi atlatmış ve iki net gol pozisyonu ile atacağı golün sinyalini vermişti. Ve fazla geçmeden Ormanspor golü buldu. İlk yarıda özelikle soldan Emrah Bali ve sağdan Osman Göçmüş ile atakları sıklaştırın Homurlu'da Forvet Hulusi net üç gol pozisyonundan yararlanamadı.. 

İlk yarı 1-0 bitti. 

İkinci yarıda ise Homurlu üstünlüğü rakibine karşı kurmuş gibi görünsede gol yollarında sıkıntı yaşadı. Özellikle Kolombiya'lı Forvet ve Joker tarzı oynayan Kemal'in lisansları yetişmeyince hamle şansı da azalan Homurlu'da gol yollarında etkisiz kaldılar. 

Ormanspor önde olmanın avantajıyla rakibine topu bırakmış ve kontra ataklarla golü aramış ve istediği golleri bulmuş takım olarak maçtan 3-0 galip ayrıldı. 

Tribünlerde ise Amatör maç olmasına rağmen hatrı sayılır bir taraftar vardı. Mersin'liler maçları özlemişe benziyor. 

Ormanspor özelikle evinde bu tarz maçlarda hata yapmazsa ligde kalıcı olabilir. Ama ligde kesinlikle kalmak istiyorlarsa biraz daha üstüne koymak zorundalar. Çünkü her takım Homurlu 1951 gibi o golleri kaçırmayabilir. 

Kazanan takım Ormanspor'u tebrik ediyoruz. 

Homurlu 1951 ise merakla beklenen bir kadrosu vardı. Aslında eksiklere rağmen oldukça hatrı sayılır gol pozisyonuna da girdiler. Ama dediğim gibi Osman ve Emrah fazla içeriye girmeyince orta alanda oynayan Özgür ve Sencer aynı tarz oyuncu olunca Hulusi'nin ilerde tek başına kalmasına sebeb oldu. O da gününde olmayınca Goller gelmedi. Ofsayt taktiğini ise çok önde kuran Homurlu takımının başı ilerleyen maçlarda da bundan vazgeçmezler ise çok ağrıyacak gibi. 

Homurlu 1951 takımının en büyük avantajı sanırım İç saha maçları olacak. Homurlu mahallesinde olan saha birçok kez nizami mi? Değil mi? tartışmalarını da beraberinde getirmişti. Ama o sahada çok can yakacakları aşikar. 

Homurlu takımı tam kadro eğer çıkmayı başarır ve biraz daha üstüne koyarsa 3-0 lık mağlubiyete rağmen play off potasında yada en azından o puana yakın yerlerde olacağını düşünüyorum. 

İki takımada kalan maçlarında başarılar