SÜPER AMATÖR LİG

Erdemli Belediyespor'dan Zafer!

Süper Amatör Lig'de şampiyonluğun en büyük adaylarından İdman Yurdu 1925 kulübünü evinde mağlup eden Erdemli Belediyespor diğer adaylarada göz dağı verdi.

Erdemli Belediyespor'dan Zafer!

Erdemli Belediyespor'dan Zafer! 

Mersin Süper Amatör Lig'de 2018/19 sezonu maçları ilk hafta karşılaşmalarıyla başladı. 

Kamuoyu tarafından taraflı tarafsız herkesin şampiyonluk favorisi olan hatta geçtiğimiz sezonun İçelspor'u olur denilen ve yaptığı flaş transferlerle sezona başlayan İdman Yurdu 1925 kulübü deplasmanda sezonun ilk maçında Erdemli Belediyespor'a 2-1 mağlup oldu. 

Skor Mersin'de de şaşkınlıkla karşılandı. 

Daha iki hafta önce Erdemli Belediyespor'un kurduğu kadronun tamamına yakınının dağıldığı haberleri gündeme düşmüştü. Son günlerde yapılan tenasferlerle Erdemli'nin en büyük favori karşısında nasıl bir mücadele göstereceği merak konusuydu. 

İlk yarıda bulduğu 2 golle biranda 2-0 öne geçen Erdemli Belediyespor ikinci yarıda da skoru korumaya çalıştı ve yediği gole rağmen sahadan 2-1 galip ayrıldı. 

Mehmet Nacir'i takımın başına getiren ve Süper Amatör Lig için oldukça üst seviye transferler yapan İdman Yurdu 1925 sezonun ilk maçında soğuk bir duş almış oldu. Daha sezonun ilk maçı elbette ve lig uzun. 

Ama bu mağlubiyet İdman Yurdu 1925 kulübünde de bazı şeyleri değiştirecektir. 

Erdemli Belediyespor ise belkide beraberliğin de kendisine yeteceğini düşündüğü maçtan üç puanla ayrılmanın mutluluğunu yaşıyor. Alınan bu galibiyet Erdemli Belediyespor'un evinde Nekadar tehlikeli bir takım olduğunu da göstermiş oldu. 

Goller:
ERDEMLİ BELEDİYESPOR 
Bayram Tuncer, Ahmet Can 

İDMAN YURDU 1925 
Enes Toprak

Yazan: Mehmet Uysal