SÜPER AMATÖR LİG

Kuvayimilliyespor'dan derslik takım oyunu!

Süper Amatör Lig'in ikinci haftasında mükemmel bir maç.

Kuvayimilliyespor'dan derslik takım oyunu!
Kuvayimilliyespor'dan derslik takım oyunu. 
 
Geçtiğimiz hafta ligin ilk maçında evinde Akdeniz Bld.Spor'a 4-1 kaybeden Kuvayimilliyespor, bu hafta şampiyonluk adaylarından ve ilk haftada kaybeden İdman Yurdu 1925 maçında adeta ders verdi. 
 
Kendisinden kat kat maddi manevi üstün olan rakibine neredeyse pozisyon vermeyen Kuvayimilliyespor maçın son anında Barış ile net bir pozisyondan da yararlanamadı. 
 
Maçı kendi yarı sahasında kabul eden Kuvayimilliyespor neredeyse pozisyon dahi vermezken, zaman zaman rakibine de zor anlar yaşattı. 
 
Maç 0-0 mı bitecek derken 80.ci dakikada ilk isabetli şutu çeken İdman Yurdu 1925 kulübünde Mustafa Tan takımını 1-0 öne geçirdi. Pozisyon öncesinde Kuvayimilliyespor ilk kez 6 oyuncuyla geldi ve geriye dönüşte zorlanınca Sonradan oyuna giren Veli Tekin'in sürüklediği pozisyonda Mustafa ile golü bulmuş oldu. 
 
Hakem 4 dakikalık uzatma gösterdiğinde ise maçın 90.cı dakikasında kalecinin de hatasıyla Muhammed golü attı ve Kuvayimilliyespor beraberlik golünü buldu. 
 
Son anlarda ise tamamen baskı kuran İdman Yurdu 1925 takımı geride ise boşluk bırakınca Barış ile karşı karşıya kalan Kuvayimilliyespor adeta galibiyetten oldu. Pozisyon öncesinde ise Mustafa Tan'ın ikinci isabetli şutu direkten döndü. 
 
İdman Yurdu 1925 açıkçası henüz hazır değil. Bu net şekilde görülüyor. Ama rakibini de küçümsediği hatta bu maça hiç çalışmadığı da net göründü. Şahsım adına yanlış bir 11'le sahaya çıktığını düşündüğüm İdman Yurdu 1925 takımı sonrasında ise yine yanlış tercihler ile devam etiği için çok önemli 2 puanı kaybettiğini düşünüyorum.  Şampiyonluk adayı da olsanız, küme düşme adayı da olsanız her zaman rakibe saygılı olmalı ve rakibinizi iyi analiz etmeniz gerekir.
(BU MAÇLA İLGİLİ ÇOK DAHA DETAYLI KONUŞMAYI SALI AKŞAMI FUTBOL PANORAMA PROGRAMINDA YAPACAĞIM) 
 
Özelikle ilk haftada 4 yiyen rakibi karşısında neredeyse pozisyon dahi ütetemediler. Ve ilk isabetli şut gol olduğunda dakikalar 80 'i gösteriyordu. 
 
Kuvayimilliyespor takım halinde ilk haftanın aksine mükemmele yakın savunma yaptı ve hakkettiği 1 puanı almayı başardı. 
 
İdman Yurdu 1925 yüksek bütçesiyle şampiyonluk yolunda daha ikinci haftada 5.ci puanını da kaybetmiş oldu. 
 
İlerleyen haftalarda iki takımada başarılar diliyoruz. 
 
Yazan: Mehmet Uysal