SÜPER AMATÖR LİG

Dev Maçın galibi Toroslar Bld.Spor

Süper Amatör Lig'in ikinci haftasında dev bir maç sahne aldı. Ve kazanan Toroslar Bld.Spor oldu.

Dev Maçın galibi Toroslar Bld.Spor
Dev maç Toroslar Belediyespor'un. 
 
Süper Amatör Lig'in ikinci haftası dev bir maça tanıklık etti. 
 
Şampiyonluğun en büyük adaylarından iki kurum takımı Koray Aydın Stadı'nda karşı karşıya geldi. 
 
Ev sahibi Toroslar Bld.Spor Zeki Kıldıözen ve Uğur Parlak yönetiminde kendi istedikleri transferleri yaparak sezona girdiler ve ilk hafta deplasmanda istediklerini alarak evlerine dönmüşlerdi. 
 
Özelikle siyahi oyuncuların lisans sorununun aşılması bu hafta hocanın elini daha da güçlendirmişti. 
 
Stoper Lexy'in bugün ortaya koyduğu profesyonel oyun anlayışı ve Bernard'ın zaman zaman iyi oyunu ne derece doğru transfer olduklarını gösterdi. 
 
Meskispor ise sezona yeni bir kadro ve yeni bir hocayla girdi. Okan Küçük, kurduğu kadronun karşılığını ilk maçta net bir skorla aldı. Anamur Muzspor'u 4-0 ile geçmişlerdi. 
 
Ve bugün bu iki takım karşı karşıya geldi. 
 
Maça daha istekli başlayan taraf Meskispor oldu. Maçın hemen başında sarı kart gören Mustafa Köseoğlu Toroslar adına maçın daha kontrollü olmasına Sebeb oldu. Meskispor daha istekli başlasada pozisyon üretmekte sıkıntı yaşadığını gördük. Özelikle kanatları kullanan Meskispor da Emirhan orta alanda neredeyse tüm topları karşılayan ve topu taşıyan isim oldu. 
 
Toroslar ise İlerde Ramazan Zengin'i tek bırakarak onu kanatlardan Ali ve Muzaffer ile desteklemeye çalıştı. Ortadan ise Mustafa Köseoğlu yardımcı olmaya çalıştı. 
 
Maçın ilk yarısında kontrollü bir maç oynanırken ilk gol Ramazan Zengin'den geldi ve Toroslar öne geçti. 
 
Bu gol açık söylemem gerekirse bulunduğum açıdan da net gördüm ki açık bir faul. Ama bu pozisyon öncesinde ise Toroslar adına net bir penaltı verilmedi. Havada ki bir oyuncuya yandan ve arkadan topla ilginiz olmadan yaptığınız her hareket fauldür ve içeride olduğu için net penaltıdır. Ama hakemler kaçırdı diyelim. Ekabinde ise devam eden pozisyonda Ramazan Zengin klas bir vuruşla takımını önemli geçirdi. Ama o gol öncesinde de Ramazan topu önüne alırken rakibine net şekilde faul yaptı. Maçın ilk yarısında ise akılda Meski adına kalan tek pozisyonda kaleci Mustafa Açar inanılmaz bir gole izin vermedi. 
 
İkinci yarıya da istekli başlayan Meskispor pozisyon üretmekte sıkıntı çekerken Toroslar aynı şekilde maça devam etti. Ve geçtiğimiz hafta üç puanı getiren golü atan oyuncu Mustafa Köseoğlu futbol sahalarında ender görünen mükemmel bir gol attı. Ve skor 2-0 oldu. Zeki hoca sezon başında Mustafa için "En iyi transferimiz" demişti. Haklı olduğunu bugün birkez daha gördük. 
 
Meskispor 2-0 dan sonra baskı kurmaya çalışsada geçen haftanın kahramanlarından Kaleci Mustafa Açar'ı geçmeyi başaramadı. Mustafa yine net bir golü çıkardı ve takımını ayakta tuttu. 
 
Toroslar Bld.Spor kaptanı İbrahim Gümüş ikinci sarıdan Kırmızı Kartı görünce Toroslar o dakikadan sonra biraz daha fazla sıkıntı yaşadı. Emirhan Yaşa'nın frikik golü maça heyecan getirdi ama devamı gelmeyince maç Toroslar lehine 2-1 bitti. 
 
Geçtiğimiz sezon İçel spor'un damga vurduğu ligde bu sezon heyecan son haftaya kadar devam edeceğe benziyor. 
 
Şampiyonluk adayı olarak gösterilen İdman Yurdu 1925 in iki maçta bıraktığı 5 puan ve Mersin İdman Yurdu'nun iki de iki yaparak ve gol dahi yemediği ligde bu maçın önemi daha da artmıştı. 
 
Toroslar Bld.Spor kazanarak liderlik adına da moral kazanmış oldu. 
 
Ligde iki de iki yapan üç takım var. 
 
Toroslar Bld.Spor, Mersin İdman Yurdu ve Tarsus Belediye. 
 
Toroslar Bld.Spor kalecisi Mustafa Açar'a ve Stoper oyuncusu Lexy'e ayrı bir paragraf açmakta fayda var. 
 
Mustafa Açar ve Lexy açık söylüyorum ki profesyonel liglerde oynamayı hakkediyor. 
Olağanüstü bir kaleci yeteneği olan Mustafa'nın artık çok daha üst liglerde olması gerekiyor. Lexy ise ilerleyen zamanlarda kalitesini daha da fazla gösterecektir..
 
Toroslar Bld.Spor hocaları Zeki Kıldıözen ve Uğur Parlak hocalarımızın bu maçta derslerini iyi çalıştıklarını söylemem gerekir. Her maçın hikayesi ayrıdır. Meskispor'un zaaflarını ve kendi oyuncularının yeteneklerini iyi çalışıp net bir sistemle maça çıktıklarını gördük. Bazen kazanmak için topu rakibe bırakırsınız. Ama golü siz atarsınız. Tebrikler... 
 
Yazan: Mehmet Uysal