SÜPER AMATÖR LİG

Hayal Kırıklığı İdman Yurdu 1925

Süper Amatör Lig'in ikinci haftası geride kalırken hayal kırıklığı yaşatan kulüpler bazında İdman Yurdu 1925 kulübünü ele alıyoruz..

Hayal Kırıklığı İdman Yurdu 1925
HAYAL KIRIKLIĞI İDMAN YURDU 1925 
 
Mersin Süper Amatör Lig'in ikinci haftası geride kalırken hayal kırıklığı yaşatan kulüpler bazında İdman Yurdu 1925 'i ele alıyoruz. 
 
Özelikle sezonun en büyük favorisi olarak gösterilen ve %80 Mersin'de top oynayan oyunculardan kurulmuş İdman Yurdu 1925 kulübü ilk iki haftada tam bir hayal kırıklığı yaşattı. 
 
İlk önce Erdemli deplasmanında aldığı 2-1 lik mağlubiyet ve dün oynadığı maçta alınan 1-1 lik beraberlik. Ve  kaybedilen 5 puan. 
 
Özelikle Kuvayimilliyespor karşısında neredeyse yokları oynayan 1925 oyuncuları sanırım kim olduklarını unutmuşlar yada nereden geldiklerini! 
 
Kendilerine verilen bu fırsat belkide hiçbir zaman hiçbir yerli sporcuya verilmeyecek. 
 
Bir takım kaybedebilir, berabere kalabilir ama Maddi Manevi üst seviye bir takımın saha içinde vurdumduymaz bir tavır alması, rakibi küçümsemesi ve istenilen dışında devam etmesi açıkçası açıklanamaz bir durum. 
 
Teknik heyetin kendi sınırları içerisinde memleket oyuncularına şans vermesi ve onlarla da olabileceğini gösterme çabasını açıkçası oyuncuların iyi idrak edemediğini görüyoruz. 
 
Dün izlediğimiz İdman Yurdu 1925 kulübü bu şekilde değil şampiyon olmak, play off ligini bile göremeyebilir.. 
 
Açıkçası memleket çocuklarının kendilerine verilen bu şansı daha ikinci haftadan bu şekilde elinin tersiyle itmesi açıklanabilir bir olay değil. 
 
Birkaç yıldır savunduğumuz yerli dediğimiz memleket çocukları için sanırım duygusallığa yer yok. 
Çünkü dün oynanan maçta maalesef bize bunu gösterdiler.. 
 
İdman Yurdu 1925 için hala bitmiş birşey yok. Sezon sonunda liderlik olmazsa ikinci bir şans için play off ligi var. Ama bu takımın acilen transfere ihtiyacı var. Hemde dış transfere. Çünkü yerli oyuncular dediğimiz kesim bize kendileriyle olmayacağını daha ikinci haftadan gösterdiler. 
 
"Zararın neresinden dönerseniz Kăr'dır"