MERSİN İDMAN YURDU

Şevket Varan'dan Gündeme dair çok sert açıklamalar!

Mersin İdman Yurdu'na yeni gelen puan cezası nedeniyle gündeme dair açıklarlarda bulunan İkinci Başkan Şevket Varan sert konuştu.

Şevket Varan'dan Gündeme dair çok sert açıklamalar!

Mersin İdmanyurdu Başkan Vekili Şevket Varan yaptıgı yazılı basın açıklaması ile gündeme dair önemli açıklamalar yaparken, olası puan silme cezalarına ilişkin de detaylı bilgilendirme yaptı.Kulübün  önünün dört bir yandan kesilmeye çalışıldığını belirten Varan'ın açıklamasının tamamı :

" Kulübümüze toplamda uygulanacak  9 puan silme cezamız var. Bu cezalar normalde geçen sezon bizim puanımızdan düşürülmüştü  fakat bir kısmı lig bitiminden sonra düşürüldüğü için itiraz edilmiş ve bu sezona devredilmiş durumda. Bu silinecek puanlardan  3 puan bize tebliğ edildi fakat kalan 6 puan tebliğ edilmedi. Amma velakin kulübümüze gelecek cezalara altın madeni bulmuşcasına sevinen insanlar var. Onlar felaket tellalı gibi her yere bilgi dağıtıyorlar. 2 maçta alınan 6 puan ve oluşan birlik beraberlik herkesi rahatsız etmiş.Takımımızın sahipsiz olmadığını takıma verilecek zararlar karşısında susmayacağımızı daha önce belirtmiştik. Aynı tutumlar devam ederse tepkimizin çığ gibi büyüyeceğinin bilinmesini isterim. 

FIFA'daki dosyalar ile ilgili çalışıyoruz.Eski kalecimiz Sehic ile olan Cas'daki davayı kazandık. Sehic itiraz hakkını kullanmadı .230 bin Euro borcu kapanmış oldu.Marko Futacs'dan 6 puan silme ve transfer yasağı vardı.Kendisiyle konuşup anlaştık. Bize 6 ay süre verdi. 6 ay sonra 5 bin euro gibi küçük bir rakam odeyeceğiz. 6 ay sonrasına 5 bin euro daha ödeyeceğiz. İvan de Souza da takımımız lige çıkana kadar bize herhangi bir ceza göndermeyecek ; puan silme ile ilgili işlem yapmayacak.  Diğer oyunculara ve kulüplere takımımızın durumunu anlatan bir yazı hazırlayıp avukatlarına ulaştırdık. Takımımız profosyonel lige tekrardan ulaşana kadar süre istedik. Çoğundan olumlu dönüşler oldu. Biz yönetimi devraldıktan sonra herhangi bir puan cezası gelmedi ; gelmemesi için de çabalıyoruz. Borç sildirme konusu çok hassas bir konu. Bu konuda yerli oyuncularımızın çoğundan sözler aldık. Bütün bunların yanı sıra TFF'de çok garip şeyler oluyor. Takımımızla ilgili her olumsuz şey jet hızında işliyor. İtiraz ediyoruz  6 ay sürmesi gereken yazışmalar 1 ay içinde sonuçlanıyor. Sezon başındaki küme düşürülme olayı zaten tam bir facia. 1 sezonda 2 küme birden düşürülmüştü  takımımız. Bu konuda da ilerleyen günlerde TFF ile tekrardan görüşeceğiz.

Şu aşamada şevkimizi kırmak adına çalışmalar mevcut. Özellikle puan silme konusu üzerinden önümüz kesilmeye çalışılmakta, moral bozmak için uğraşılmakta. Bunlarla ilgili kimseye pabuç bırakmayacagımızı herşeyle ilgilendiğimizin bilinmesini isterim. Geçmiş dönemden örnek verecek olursak bu takımın sadece 300 Euro için bile puanı silinmiş, gerisini kamuoyunun takdirine bırakıyorum. 

2 hafta önce deplasman maçında 55 yıl sonra amatör küme maçına çıktık. İlk maç amatör maç ki seyirci rekoru kırıldı. 2.maç Arena'da ; Ptt Lig'de bile toplanamayan taraftar ve birliktelik vardı fakat yerel basından arkadaşlardan hemen hemen hepsi takımı yalnız bıraktılar ama 1 gün sonra Toroslar - Meski maçında Belediye Başkanı adaylığı açıklanan Hamit Tuna Bey'i görmek için 1 saat önceden nöbet tutulmuştu. Vefasızlık olur ama bu kadarı ayıp. Bu şehrin en büyük takımı ve camiası Mersin İdmanyurdu'dur.Taraftarımız 2 haftadır zaten bunu taraflı tarafsız herkese ispatlamıştır. Moral bozmaya gerek yok. Tam gaz devam.

Yabancı 2 oyuncumuzun oturum izinlerini aldik. Federasyona başvurularını yaptık. FIFA'dan  yazılarının gelmesini bekliyoruz. "