MERSİN İDMAN YURDU

Şevket Varan'dan Gündeme dair sert açıklamalar da ikinci perde!

Mersin İdman Yurdu İkinci başkanı Şevket Varan sert konuştu.

Şevket Varan'dan Gündeme dair sert açıklamalar da ikinci perde!

YARGI ÖNÜNDE HERKES HESAP VERİCEK....

Mersin İdmanyurdu Başkan Vekili Şevket Varan, önemli açıklamalarda bulundu. Kulüp gündemi ve takıma dair önemli konularda  konuşan Varan şunları söyledi :

" Sezon başından beri birçok zorluk ve engellere rağmen eksiklerimizi gidererek mücadelemize devam ediyoruz.4 maçtır taraftarımızın takımımıza sahip çıkması, yalnız bırakmaması bize güç veriyor. Pazar günü Anamur' da çok zor bir maça çıkacağız.Pazar sabahı bu maç için Otobüs kaldırılacaktır. Bu konuda ilgili yerlere başvurumuzu yaptık. 

Bütün bu olumlu şeylerin yani sıra moral bozan fitne fesat sokan insanlar halen takımımızla uğraşmaya devam etmekte. Geçen Pazar Erdemli'de çok güzel bir maça çıktık. Maç içinde atılan gollerden sonra kısa süreli tepkiler oldu. Onun dışında en ufak tatsızlık hem saha içi hem saha dışında olmadı ama maç sonrası tribünde tezahürat yapılırken tamamen üzerine basılma sonrası bilinçsiz kırılan koltukların fotoğrafını çekip yayınlayan ve Erdemli halkı adına konuşma hakkını nereden aldığını merak ettiğimiz provokatör gazeteci Cevdet Ünüvar yüzünden ilişkiler bozulmaya çalışılmıştır. Oysa maçta hiç bir problem oluşmamıştır. Karşı taraf deniz kenarında ve stat çevresindeki evlerde iki takım taraftarı kol kola maçı izlemiştir. Daha düne kadar oyuncuları ile fotoğraf çekip forma almak için bile saatlerce beklediğiniz kulübe laf ederken biraz vicdanen rahatsız olur insan. İyi gün sevicileri kötü günler elbet biter, bitecek de.. O zaman bu camianın kenarından bile geçemeyeceksiniz. 

Ormanspor maçında hakeme verilen tepkiler ve sahaya girilme sonrası bazı taraftarlarımıza ve yöneticilerimize işlem yapılmış, hala da yapılmaya devam etmektedir. Bu konuda hepimizin daha dikkatli davranması gerekiyor. Belli ki orada da camiamızın limiti dolmuş, sahaya girip seyirciyi yatıştıran yöneticimize bile işlem yapılmaya çalışılmaktadır. Bu konuda gerekli yerlere itirazlarımız yapılacaktır. 

Başarılı olmamız hepimizi mutlu ettiği gibi çoğu kişiyi de mutsuz etmektedir. Menfaat sağlayacakları yakın oldukları adamlara hizmet aşkı ile yanıp tutuşan bu zatlara gereken cevaplar şimdilik saha içinde veriliyor ama kapı arkalarında yapılan hesaplar, samimiyetsizlikler, iki yüzlülükler ve yanlış yönlendirmeler var. Bunlar devam ederse yüzlerine söylemekten çekinmediğimiz söylemlerimizi herkesin içindede yaparız. 

Destek konusuna gelince.. 3 ilçe belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi'nden amatöre düşürülüp, gelirimizin olmadığı şu zor günlerde 1 TL bile destek alamadık. Düşenin dostu olmaz lafını şu anda iliklerine kadar yaşıyoruz. Maalesef bazı söz veren firma ve şahıslar da sözlerinde durmayınca kendi imkanlarımızla takımımızı ayakta tutuyoruz. Takıma maddi destek sağlamak adına çalışmalarımız devam etmekte. Lakin şu kötü şartlarda bile hiç bir oyuncumuzu mağdur etmedik ; söz verdiğimiz şeyleri yerine getirdik. 

Puan silme konusunda halen dedikodular ve algılar devam etmekte. Biz puan topladıkça "Bunların puanı silinecek zaten" lafıyla al alaşağı edilmeye çalışılıyoruz. Bir kez daha söylüyorum ; bu puanlar geçen sene silinmiş ama ne hikmetse alacaklılar itiraz etmiş, lig bittikten sonra düştünüz diyerek federasyona yazı yazmışlar. Federasyondaki zati muhteremler de tıpkı 2 tane üst üste lig düşürülme uygulamada tereddüt etmedikleri gibi, puan silmede de tereddüt etmemişlerdir. Her zaman söylediğim gibi bu kulübün üstüne ölü toprak atılmak istenmektedir. Nedeni açık ve net şekilde zamanında yapılan pislikler, yanlış sözleşmeler, alacak hikayesiyle icra yoluyla kulübün içini boşaltmalar ve hukuksuz işlerdir. Biz bu konuda çalışıyoruz. Yargı önünde herkes hesap verecek. Biz 5'er 10 bin destek için bile söz verip tutmayan insanlarla uğraşırken bile öteki tarafta halen icra yoluyla kulüpten para alan eski yöneticilerimiz var. Örnek verecek olursak Salih Baysal. Ali Kahramanlı zamanı Kahrmanlı'nın yönetime aldığı bu yönetici ile menajerlik sözleşmesi yapılmış ; o dönem hem maaş hem prim ödenmiş ayrıldıktan sonra Salih Bey kulübü icraya vermiş ve daha 3 4 ay önce icra yoluyla 200 bin TL'ye yakın bir parayı icra dairesinde blokede tutulan kulübümüzün parasından tahsil etmiştir.Ali Kahramanlı sadece kendisi değil, yakınındaki herkesi bu kulüp üzerinden beslemiştir. Biz dersimize iyi çalışıyoruz. Herkesin yaptığı bütün usulsüzlükleri biliyoruz. 

Kulübümüzü hem yaşatacağız , hem de bu hale getirenlerden teker teker hesap soracağız. Bu konuda herkes sabırlı olsun. Destek olmaya devam edilsin."

Kaynak: Mersin İdman Yurdu Facebook sayfası