SPOR TOTO BAL LİGİ

Atamayana Attılar!

Süper Toto Bal Ligi'nde İçelspor ikinci haftada evinde mağlup oldu.

Atamayana Attılar!
Atamayana attılar. 
 
İçelspor: 0 Kapadokya Göremespor: 1
Gol: Delil Geriş (Dakika 75)
 
Spor Toto Bal Ligi ikinci hafta karşılaşmasında Beşinci grubun favorilerinden İçelspor evinde Göremespor'a 1-0 mağlup oldu ve ikinci haftada Beşinci puanını kaybetti. 
 
İlk maçta Silifke deplasmanında 1-1 berabere kalırken çok sayıda gol pozisyonundan faydalanamayan İçelspor bugünde evinde Göreme karşısında çok sayıda gol pozisyonundan yararlanamadı. 
 
Ahapov, Güven, Ebubekir ile ilk yarıda birçok gol pozisyonuna giren İçelspor'da özellikle Ahapov çok sayıda hata yapınca tribünlerden de tepki çekti. 
 
Stoper oynayan Mustafa Kurcan ise topu savunurken iyi görünsede topu oyuna sokmada devamlı rakibe verince zaman zaman oyunu yavaşlatan isim oldu. 
 
İkinci yarıda Gülhan'ın oyuna girmesiyle baskıyı daha da arttıran İçelspor aradığı golü bir türlü bulamadı. 
 
Dakikalar 75'i gösterdiğinde eski Toroslar Bld.Spor oyuncusu Delil Geriş takıma adına golü attı ve o dakikadan sonra İçelspor baskısı golü getirmeyince karşılaşma 1_0 deplasman takımının üstünlüğü ile sona erdi. 
 
Maçın hakemi ise genel anlamda oldukça kötü bir yönetim gösterdi. Gördüğünü değilde oyuncuların isteklerine göre hareket eden orta hakem Özelikle yere yatan rakip oyunculara Musamma gösterince trübünlerden tepki çekti. Özelikle devamlı yere yatan oyuncular için saati gösteren hakem maçın sonuna gelindiğinde dördüncü hakeme gelerek birşeyler söylemesi ve en az 8 dakika uzaması gereken maçta 5 dakika verilmesi skandal bir karardı. 
 
İçelspor ilk iki maç sonunda 1 puanda kalırken haftaya deplasmanda Adana Vefaspor ile karşılaşacak. 
 
Yazan: Mehmet Uysal