SPOR TOTO BAL LİGİ

İçel İdman Yurdu'ndan iki dev transfer hamlesi!

BAL LİGİ'NDE YILIN TRANSFERLERİ İÇEL İDMAN YURDU'MUZDAN!

İçel İdman Yurdu'ndan iki dev transfer hamlesi!

Mersin Amatör Futbol Derneği Özel Haberidır.

Geçtiğimiz sezon üçlü averajla Şampiyonluğu kaçıran İçelspor yeni sezon öncesinde Mersin İdman Yurdu ile birleştiğini açıklamıştı. Ve ilk olarak ismini İçel İdman Yurdu olarak değiştirdiğini ilan etti.

Hedefini ise kesinlikle Üçüncü Lig olarak koyan kulüp transferlerde ise ince eleyip sık dokumak istiyor.
İlk olarak teknik direktörünü açıklayan takımın yeni hocası şampiyon hoca olarak bilinen İBRAHİM BAŞ açıklandı.

Ve şimdi sıra transferlerde. İç transferde bazı isimlerle anlaşmalar tamam. Dış transferlerde ise ilerleyen günlerde toplu imza olacak. Ve bu transferleri de yine bizden duyacaksınız. 

Bu transferler dışında ise iki özel transferin daha gerçekleşmesi an meselesi. 

Sadece Mersin Amatör Futbol Derneği'nin ulaştığı iki ismi sizlerle paylaşmak istiyorum. Şahsıma gelen duyumlar neticesinde yaptığım araştırmalar ile iki ismin kesinlikle kulübe kazandırılması ön görülüyor. Bu iki isme tamamen kulübün ve oyuncuların dışında kendi öz kaynaklarımla ulaştığımı belirtmek isterim. 

Bunlardan birincisi; SELÇUK ŞAHİN

Evet Selçuk Şahin. 38 yaşında ki futbolcu son olarak geçen sezon Gençlerbirliği ile Spor Toto Birinci Lig'de Şampiyonluk yaşadı ve takımı Süper Lige taşıdılar. Aslen Tunceli doğumlu oyuncu gençlik yıllarında Silifke'de yaşamış ve Silifke Spor'da da forma giymiş bir isim. Sonrasında İstanbul spor'a transfer olan Selçuk 1.5 milyon euro karşılığında Fenerbahçe'nin oyuncusu olmuştu. Uzun yıllar Fenerbahçe forması giyen oyuncu yurt dışına da transfer olarak farklı bir deneyim yaşamıştı. Fenerbahçeli Selçuk olarak tanınan oyuncunun kardeşi Sertaç Şahin ise iki sezondur İçelspor'un kaptanlığını yapıyor.
Transfer olma olasılığı %51

Ve ikinci Bomba; NURULLAH KAYA

Aslen Batman doğumlu 33 yaşındaki Nurullah, Mersin İdman Yurdu alt yapısından yetişen bir oyuncu. Yıllarca formasını giydiği Mersin İdman Yurdu zor bir süreçten geçerken maddi anlamda kulübe fayda için Tarsus İdman Yurdu'na kiralanmıştı. Ve bu sezon İçel İdman Yurdu'na transferi söz konusu

Transfer olma olasılığı %99

Elbette transferlerde imzalar atılmadan herzaman olmama olasılığı da vardır. Ama iki oyuncunun da Mersin'imize futboldaki son zamanlarında destek olmak istedikleri belirtiliyor. İki oyuncunun da bir sezon İçel İdman Yurdu formasıyla ter dökmesi beklenirken, sonrasında yine yönetimsel olarak farklı gerövlerde kulübün içerisinde yer alacaklarının konuşulduğunu öğrendim.
Gerçekleşme olasılıklarınıda sizlere aktardım. Kulüpten bu iki transfer ile ilgili bir açıklama yapılır mı bilmiyorum. Ama tarafıma ulaşan bir bilgi olursa bunu sizlerle paylaşacağımdan emin olabilirsiniz.

HABER: MEHMET UYSAL
YAZAN: MEHMET UYSAL