GÜNCEL

BÖLGESEL AMATÖR LİG TESCİL EDİLİYOR!

TFF geri adım atıyor.

 BÖLGESEL AMATÖR LİG TESCİL EDİLİYOR!

Geçtiğimiz haftalarda TFF'nin duyurduğu "12 Haziran'da tüm Ligler başlayacak" açıklaması sonrası özellikle alt liglerden çokca tepki yağmış ve yine 2.Lig, 3.Lig kapsamında kulüpler Hükümete yazılı olarak oynamak istemediklerini belirtmişlerdi.

9 Mayıs Cumartesi İçel Tv ekranlarında Ali Şamiloğlu'nun sunduğu canlı yayına katılan ve ülke bazında ilk kez Mehmet Uysal'ın verdiği bilgiye göre Tff 8 Mayıs akşamı acil toplanarak Sağlık Bakanlığına bir rapor sunduğu ve bu raporda Liglerin daha önce belirtildiği üzere kesinlikle 12 Haziran'da başlamayacağını bildirmiş ve yine Tff Başkanı sayın Nihat Özdemir'in 10 Mayıs Pazar günü Tff resmi sitesinden verdiği bilgiye göre Bu rapor doğrulanmıştı. 

Dün (11 Mayıs Pazartesi) Kamuoyu'na yansıyan haberde ise TFF, Bal Ligi kulüplerinden Liglerin durumu için görüş bildirmelerini istediği belirtilmişti. 

Ülkemizde Basketbol, Voleybol ve Hentbol'da kulüplerin görüşleri ve Bilim Kurulu üyeleri görüşleri doğrultusunda bu ligler iptal ve tescil edilmişti. 

Az önce aldığım FLAŞ bir gelişmeyi siz spor severlere aktarmak istiyorum. 

Yapılan görüşlerde kulüplerin büyük oranda tescil istediği, İkinci ve üçüncü sıradaki kulüpler bazında da bir işlem yapılması gerektiği yönünde görüşlerin olduğu bilgisine ulaştık. Bu görüşler doğrultusunda eğer Tff kabul ederse Bal Liglerinde gruplarında lider olan 11 takım direk Üçüncü Lige çıkacak. İkinci ve iddiası olan Üçüncü takımlar konusunda ise 3 farklı alternatif olduğu bilgisi var. 

TFF bu konuda resmi olarak bir açıklama yapacak. İlerleyen günlerde Bal Liglerinin akıbeti resmen belirlenmiş olacak.. 

HABER: MEHMET UYSAL 

 

Bu Haber Mersin Amatör Futbol Özel Haberidir ve Kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır!