GÜNCEL

ALT LİGLERİN KADERİ BELLİ OLUYOR!

2.ve 3.Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can TFF'ye yapılan Başvuru için Yayıncı Kuruluşu konuştu.

ALT LİGLERİN KADERİ BELLİ OLUYOR!

2. ve 3. Ligler Birliği Başkanı Volkan Can: "Federasyonumuza bilgiyi vermiştik, cuma günü onlardan dönüş bekliyoruz. 89 kulübümüzün 80 tanesi idmanlara başlamadı. Sadece lider olanlar ve play-off durumunda olanlar çalışmalara başladı." 

Volkan Can: "Bu kararı alırken, eğilim yoklaması yaptık. 77 kulübümüz katıldı, 12 tanesi çekimser kaldı. 77 kulübümüzden sadece 2 tanesi 12 Haziran'da başlamasını kabul etti, biz de bunun üzerine TFF'ye bir dilekçe sunduk." 

Volkan Can: "Biz 2 tercihte bulunduk; 1. tercihimiz, Son altı maçı oynayalım, ligi bitirelim. 2. tercihimiz, 6 maçı oynamayalım, şu anki ligi tescil edelim. Birinciler direkt çıksın, 2'yle 9'lar play-off oynasın."

Volkan Can: "Amatör liglerle de beraber 400 tane maç oynanacak oynanırsa. Bunun vebalini kim alır, Allah yardımcısı olsun."

Volkan Can: "Futbolcular gelmiyor, arıyorum 'Başkanım Almanya'dayım, duruma bakacağım.' diyor."

Volkan Can: "Temmuz ayına atılırsa, o daha iyi olur. Gurbetçi oyuncularımız da gelir." 

Volkan Can: "Bence hakkaniyet olması için düşme olmaması lazım. Böyle tescillenmesi lazım. Seneye 21 takımla oynayabiliriz." 

Volkan Can: "Burada tek sıkıntı BAL ligleri. Amatörden gelen 9 takım olması lazım ama şu an orada 11 tane birinci takım var. TFF'ye kolay gelsin, onların yerinde olmak istemezdim."

Volkan Can: " 'Bizi Süper Lig ve 1. Lig'den ayrı tutun.' dedik. Tesis bakımından bu liglerden daha gerideyiz, o yüzden bu dilekçeyi verdik. İnşallah bu dilekçemizden olumlu bir sonuç bekliyoruz."