SPOR TOTO BAL LİGİ

Mut İdman Yurdu 'Nihayet'

Spor Toto BAL Lig'i 7.grupta mücadele eden temsilcimiz Mut İdman Yurdu dördüncü haftada ilk galibiyetine farklı ulaştı.

Mut İdman Yurdu 'Nihayet'

Mut İdman Yurdu: 4
Bucak Belediye Oğuzhanspor: 0

Süper Toto BAL Lig'i 7.grupta mücadele eden temsilcimiz Mut İdman Yurdu grupta ilk galibiyetini aldı.

Geçen sezon Mersin Süper Amatör Lig'de şampiyon olan ve tarihinde ilk kez BAL'DA mücadele etmeye hak kazanan Temsilcimiz tamamen değişmiş kadrosuyla 7.grupta oynadığı üç maçta galibiyet yüzü görememişti.

İlk üç maçında 1 beraberlik, 2 mağlubiyeti alan temsilcimiz 3 gol atmış ve 7 gol yemişti.

Grubun dördüncü haftasında evinde, kendisi gibi grupta 1 beraberlik, 2 mağlubiyeti olan Bucak Belediye Oğuzhanspor ile karşılaşan temsilcimiz rakibine adeta göz açtırmadı ve son yarım saatini 10 kişi oynamamıza rağmen sahadan 4-0 lık farklı galibiyetle ayrıldı.

Baştan sona sahada üstün olan temsilcimiz aslında daha önceki maçlarda da iyi görüntüsü ile dikkat çekmişti.
Tarihinde ilk kez mücadele ettiği BAL LİG'İNDE açıkçası ilk üç maçta tecrübesizliğinin kurbanı olmuştu diyebiliriz.

Temsilcimiz Aldığı bu farklı galibiyetle 'henüz herşey yeni başlıyor' mesajını da vermiş oldu.

Temsilcimize galibiyeti getiren golleri Hamed Azimi, Ahmet Burak Kömürcü, Utku Başman, Umut Akpınar kaydetti.

Bu sonuçla temsilcimiz puanını 4 yaptı ve grupta Anamur Belediyespor'un üstünde averajla 9.sırada yer aldı.

Mut İdman Yurdu haftaya deplasmanda diğer temsilcimiz Anamur Belediyespor ile karşı karşıya gelecek.

Mut İdmanyurdu Belediye spor kulübü, yönetim kurulu adına kulübün sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

'Destek sizden Başarı Bizden. Haydi Mut halkı Takımına artık sahip çık'

"Dördüncü haftaya kadar iyi futbol oynamış olmamıza rağmen iki şansız mağlubiyet ve bir beraberlik almıştık, ama biz Mut İdmanyurdu belediye spor kulübü, yönetim kurulumunda, Teknik Direktör müzeden, Yardımcı hocalarımız,Masörümüz,Futbolcu kardeşlerimizden, malzemecimiz dahil hepimiz çok iyi biliyor ve inanıyorduk güzel günlerin geleceğine. Çünkü oynadığımız futbol müsabakalarındaki güzel oyunumuzu maalesef lehimize olan skora çeviremiyorduk.

Çok şükür 4.haftada kendi sahamızda Burdur Bucak Oğuzhanspor'u ilk yarısını 1-0  önde bitirdiğimiz müsabakada ikinci yarıya galibiyete inanmış olan Futbolcularımız skoru 2-0'a getirmesini bildiler. Maçın 60. dakikasın'da Futbolcumuz maalesef kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Ama zafere inanmış hırslı olan Futbolcularımız 10 kişi oynamalarına rağmen  Teknik Direktörümüz sayın Okan Kopan'ın oyuna müdahalesi ve taktikleri ile Futbolcularımız maçın sonunda 4-0 lık net bir galibiyetle geçmeyi başardılar.

Mut İdmanyurdu belediyespor kulübü yönetim kurulu ailesi olarak Futbolcularımızı bu anlamlı galibiyetten dolayı kutluyoruz. Bu anlamlı galibiyeti aldığımız en büyük güç olan taraftarımıza armağan ediyoruz.
Bu lig çok uzun bir lig, bundan sonra oynayacağımız maçlarda galibiyetler çok önem arz etmektedir. Rakiplerimizin hepsi bir birinden güçlü.
Futbolda gerçekler vardır, sabırlı olmak gerekiyor.
Biz sonuna kadar başarı için, Mut için savaşacağız ve Allahın izni ile nice galibiyetler alacağız. Buradan Mut İdmanyurdu belediyespor kulübü yönetim kurulu adına basın sözcüsü olarak yine sesleniyorum.
Futbol takımımıza ilçemizde o kadar iş adamı olmasına rağmen hala sponsor olmadıklarını üzülerek belirtiyorum. İlçemizin artık birlik ve beraberlik içinde olması gerekiyor.
Bu bir ilçe takımı olup bütün ilçeyi temsil etmektedir. Başta sayın İlçe Kaymakamımızın ve Mut belediye başkanımızın önderliğinde, Sayın oda başkanları, sivil toplum kuruluşları hepsi bir araya gelip başarı için Mut için 7 den 70'e bütün iş adamlarımız taşın altına elini atmaları gerekmekte olup takımımıza maddi destek olarak sahip çıkmalarını, başarının gelmesi için Mut İdmanyurdu için bende varım diyerek maddi desteğe başlamaları gerektiğini belirtmek isterim. Bunu da bir an önce hayata geçirmelerini Önemle Arz ediyoruz."