1. AMATÖR LİG

Mersin Birinci Amatör Küme Büyükler Lig'inin Hayal kırıklığı yaratan takımları

Birinci Amatör Küme Büyükler Lig'inin ilk üç haftası geride kaldı. Geride kalan haftalara baktığımızda üç takımın hayal kırıklığı yarattığını gördük.

Mersin Birinci Amatör Küme Büyükler Lig'inin Hayal kırıklığı yaratan takımları

Mersin Birinci Amatör Küme Büyükler Lig'i başladı ve heyecan kaldığı yerden devam ediyor.

Gruplarda ilk üç maç sonunda hayal kırıklığı yaratan üç takım gözden kaçmadı.

Geçtiğimiz sezon gruplarında damga vuran ve Süper Amatör Lig için Play off grubunda oynayan Yeni Taşkent Bld.Spor ve Kale Köyüspor, yine geçtiğimiz sezon kendi grubunda harikalar yaratan ve son anda play off grubuna kalamayan Erdemlispor bu sezon üç maçın ardından hayal kırıklığı yarattılar.

Özellikle Yeni Taşkent Bld.Spor geçen sezon play-off grubunda son iki haftada Süper Amatör Lig'i kaybetmişti. Evinde oynadığı İçelspor maçında kazansaydı bugün Süper Amatör Lig'de Onlar olacaktı ve İçelspor olmayacaktı.

Bu sezon ilk üç maçında 2M, 1B alan takım 1 puanla 8 takımlı grupta 7.sırada yer aldı. Takımın iskelet kadrosunda Askere giden oyuncular ve başka takıma gidenler neticesinde kadro olarakta zor durumdalar. İlk iki takımın 7 şer puanı olduğunu biliyoruz. İşleri hiçte kolay değil.

Kale Köyüspor ise geçen sezon fırtınalar yarattığı ligde play off aşamasında durmuştu.

Bu sezon ise lige yeni transferlerle girdi ama beklenen sonuçlar bir türlü gelmedi. İsimlere baktığımızda çok kaliteli bir kadroya sahipler. Zamana ihtiyaçları var. Ama iş işten geçmiş olabilir. Zira grupta ilk iki sırada 9 ar puanlı iki takım var ve Kale henüz puanla tanışmış değil.

Erdemlispor ise geçtiğimiz sezon lige yine kötü başlamış ve sonrasında yaptığı hamleler ile son ana kadar savaşmış ama play off oynayamamıştı.

Bu sezon ise değişen lige yine çok kötü başladılar. Açıkçası liderle 9, İkinci ile 6 puanlık fark var. 0 puanlı Erdemlispor'un işi hiçte kolay değil.