1. AMATÖR LİG

Mersin 1.Amatör Küme Büyükler Lig'inin namağlup takımları

Mersin Birinci Amatör Küme Büyükler Lig'inin namağlup takımları rakiplerine korku salıyor..

Mersin 1.Amatör Küme Büyükler Lig'inin namağlup takımları

Mersin Birinci Amatör Küme Büyükler Lig'inin ilk üç haftası sonrasında gruplarında namağlup takımları sizler için irdeledim.

A grubunun lideri Tarsusgücü 3'te 3 yaparken 8 gol attı ve 4 gol yedi.
Geçtiğimiz sezon Süper Amatör Lig'de son maçta Gülnar Bld.Spor'a evinde 3-2 yenilerek Birinci Amatör Küme'ye düşmüştü.
A grubunda çıktığı üç maçı da kazandı ve play off için daha şimdiden en büyük adaylardan olduğunu gösterdi.

B grubunda ise iki Tarsus ekibi Tarsus Yıldırımspor ve Kavaklıspor üç te üç yaptı ve rakiplerinin önüne geçmeyi başardı. Özellikle Yıldırımspor üç maçta attığı 20 gol ve yediği sadece 1 golle rakiplerinin şimdiden korkulu rüyası olmuş durumda.
Yıldırımspor da geçtiğimiz sezon Süper Amatör Lig'den düşmüştü.
Kavaklıspor ise genç kadrosuyla geçtiğimiz sezonda gruba çok iyi başlamış ve play off oynamıştı. Şuana kadar 7 gol attılar ve 3 gol yediler.
Bozyazı Bld.Spor ise bu grupta 2G,1B ile 7 puan aldı ve namağlup devam ediyorlar. Onlarda geçen sezon grupta son ana kadar play off için savaşmış ama son haftalarda olmamıştı. Özellikle evinde çok iyi durumdalar.

C grubunda ise ilk iki takım üçer maç sonunda 7 şer puanla sıralanıyor. (2G,1B)
Çavuşbucağı geçen sezon ikinci Amatör Lig'de şampiyon olmuştu. İkinci Amatör'den gelip Birinci Amatör Lig'de liderliği almak hemde namağlup şekilde takdire şayan açıkçası. Son maçta Yeni Taşkent Bld.Spor ile 4-4 berabere kaldılar ve bu grubu çok istediklerini göstermiş oldular.
Berdanspor ise iki de iki yaptığı grupta Mersin Gençlerbirliği ile deplasmanda 1-1 berabere kalarak beklemediği bir puan kaybı yaşadı.